
Legendaarne restoran Kännu Kukk Tallinnas Mustamäe
Tallinna linnavolikogu otsustab täna, kas müüa Mustamäel Vilde tee 71 asuv Kännu Kukk koos kahe baari, talveaia, suure köögi ja kulinaarpoega hoonet rentivale osaühingule Henimi, mille üks ja ainus juhatuse liige on 3. augustist 2000 Kuznetsov (34). 1600 ruutmeetrit tahetakse müüa 1,3 miljoni krooni eest. Igast otsast laguneva Kännu Kuke juures eile remondimehi juhendav Henimi endine juhatuse esimees, praegu end tagasihoidlikult tegevdirektoriks tituleeriv Nikolai Butkevitsh ajas silmad suureks, kui küsisime, kas ta teab, et tema äripartner istub Patareis.
«Esimest korda kuulen!» imestas Butkevitsh. «Ma olen Kuznetsoviga paar korda kohtunud. Kust pidin teadma, et ta on seesama Kuznetsov? Kas kahel inimesel ei või siis üks nimi olla?» küsis Butkevitsh.
Käsi vahele
Hiljem end kogudes lisas ta, et Kuznetsovil pole Henimis temast suuremat sõnaõigust ja et tema ei näe põhjust äripartnerist lahti öelda. «Meile pole see inimene midagi halba teinud,» lausus Butkevitsh.
Restoran oleks äärepealt maha müüdud juba 2. novembril, mil müügiplaan volikokku jõudis. Sel päeval pani müügi seisma volikogu liige ja Mustamäe halduskogu esinaine Maret Maripuu.
Teisipäeval koos istunud halduskogu otsustas ühehäälselt saata tänasele volikogu istungile seisukoht, et linn peaks hoone müüma avalikul enampakkumisel, mitte aga otsustuskorras Henimile andma.
Maripuu väitel on arusaamatu, miks linn tahab anda hoonet firmale, kes on seda rentinud alates 1994. aastast, kuid on Mustamäe linnaosavanema Pavel Starostini kinnitusel selle aja jooksul majja investeerinud vaid kuni pool miljonit krooni.
«Mis annab meile kindluse uskuda, et Henimi nüüd sinna 3,5 miljonit krooni sisse paneb, kuigi müügileping seda nõuab,» lausus Maripuu.
Maripuu rääkis, et arusaamatult väike on ka Henimi poolt linnaosale makstav rent - 10 krooni ruutmeetrilt. «Kõik see tekitas kahtlusi. Müük tuli ka kuidagi väga äkki ja linnaosavalitsus ei olnud seda enne volikokku saatmist halduskokku toonud,» lisas Maripuu.
Mustamäe linnaosa vanem Starostin kirjeldas Kännu Kuke traagilist seisukorda ja väitis, et hoonesse tuleb investeerida vähemalt 4 miljonit krooni, et sellest üldse asja saaks.
Kuna Henimiga enne teda sõlmitud madal rendileping kehtib aga kuni aastani 2004, ei näinud Starostin Kännu Kukest lahtisaamisel erilist perspektiivi.
«Kui hoones oleks vaba pinda, oleks seda lihtsam müüa,» lausus ta. «Praegu on aga olukord, kus uus omanik peaks rentnikku veel vähemalt neli aastat välja kannatama.»
Äri trellide tagant
Küsimusele, kas tema teab, et Kännu Kuke rentnik ja ostja on äriregistri andmetel Polishtshuki ihukaitsja Kuznetsov, vastas Starostin: «Nähtavasti on teil teine B-kaart. Kuznetsovi nimi ei ütle mulle midagi, mina pole kunagi Keskturu nõukogu liige olnud.»
Starostini sõnul kujunes Henimi omanikering välja ammu-ammu ja need olid kõik Kännu Kuke endised töötajad. Ta nentis, et kolm aastat on käinud jutt Kännu Kuke müümisest.
Täna volikogus otsustuskorras müügi eelnõu ette kandma hakkav Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa nentis, et Kännu Kuke Henimile müümise ettepanekuga tuli välja just linnaosavalitsus.
Kuigi linnavalitsus võttis 11. oktoobril vastu otsuse toetada otsustuskorras müüki, kinnitas Kivimaa eile, et nad ei hakka Mustamäe halduskogu tahtele vastu vaidlema.
Kuznetsovi kaitsja advokaat Raivo Bergson selgitas, et ka inimene trellide taga saab äriasju ajada, kui ta selleks kedagi volitab. Nii et kui Kuznetsov soovib, võib tema nimel tegutseda kas mõni politseinik või ka advokaat.
Ühe anonüümsust palunud linnaametniku sõnul on küsimuste küsimus hoopis see: «Miks iga kord kui poest antakse marmelaadi, on Polishtshuk järjekorras esimene?»
Tiiu Põld, Urmas Seaver
uudised@postimees.ee