Ühisrinne metallivarguste vähendamiseks

Vanametall.Foto on illustreeriv

FOTO: Elmo Riig / Sakala.

Täna toimus Ida prefektuuris politsei, prokuratuuri, keskkonnainspektsiooni ning vanametalli kokkuostuga tegelevate ettevõtjate koosolek, eesmärgiga leida ühiselt lahendusi sagenevatele metallivargustele Virumaal.

2008.a esimese kuue kuu jooksul on Ida politseiprefektuuri teeninduspiirkonnas registreeritud 253 ja avastatud 95 kuritegu, milles varguse objektiks on metall, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on metallivarguste arv kasvanud 10 protsenti.

«Kahjuks ei ole avalikkusele võimalik täpsemalt kommenteerida, milliseid metallivarguseid tõkestavaid või neid toime panevate isikute väljaselgitamist soodustavaid kokkuleppeid koosolekul sõlmiti,» teatas Ida prefektuuri pressiesindaja.

Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Dilaila Nahkur-Tammiksaare sõnul saab peale metallivarguse otseste toimepanijate kohtus süüdimõistmisel karistada ka kokkuostufirmat kui juriidilist isikut rahalise karistusega kuni 250 miljonit krooni.

«Vaatamata kokkulepetele on varguste tõkestamisel oluline osa elanikkonnal, ainult inimeste tähelepanelikkusele ning kodanikujulgusele toetudes on võimalik rääkida metallivargusi ennetavast ühisrindest,» rõhutas Ida politseiprefektuuri korrakaitseosakonna vanemkomissar Veiko Järva.

Seetõttu palub Ida politsei kõikidel inimestel, kes märkavad ebaseaduslikku metalli korjamist või omavad muud informatsiooni, mis võiks abistada metallivarguseid toime panevate isikute väljaselgitamist, sellest teatada politsei lühinumbril 110.Tagasi üles