Savisaar sai nõunikuks tütre 20-aastase elukaaslase

Tallinna linnavalitsus kinnitas eilsel istungil linnapea Edgar Savisaare sisenõunikuks 20-aastase Raimond Kaljulaidi, kes on linnapea tütre Maria Savisaare (pildil) elukaaslane.

Linnapead siseküsimustes nõustama hakkav Kaljulaid töötab uuel ametikohal alates eilsest ja tema kuupalk on 10 000 krooni.

Eile Helsingi linnapea kutsel Soome pealinna külastanud Edgar Savisaarelt ei õnnestunud Postimehel kommentaari saada. Keskerakonna infojuht Evelyn Sepp ütles, et ta ise soovitas Kaljulaidu sisenõuniku kohale.

«Nii-öelda mitteametlikke läbirääkimisi selle ametikoha täitmiseks pidasin mina, need algasid juba paar kuud tagasi,» lausus Sepp.

«Sõelale jäi Kaljulaid, kelle õpitav eriala, teadmised ja suhtumine töösse said määravaks. Kaljulaiu töö põhisisu saab olema seotud poliitilise kommunikatsiooni juhtimisega - täpne ametijuhend kinnitatakse ilmselt lähipäevil.»

Savisaarel noored abilised

«Kuna olen kursis linnapea noorepoolse abimeeskonna komplekteerimisega, siis tean, et ükski otsus sinna kedagi palgata ei sündinud isiklikest kaalutlustest lähtudes,» kinnitas Sepp.

Lisaks Kaljulaiule on Edgar Savisaare nn abimeeskonnas linnapea eranõunik Kadri Must (25), majandusnõunik Jüri Ratas (23) ja linnapea nõunik Max Kaur (32). Kõik nad on ka Keskerakonna liikmed.

Tallinna uuele linnavalitsusele oli Kaljulaiu töölevõtt juba kümnenda uue nõuniku või konsultandi ametissenimetamine linnakantselei juurde.

Maria Savisaar möönis eile Postimehele, et Raimond Kaljulaid on tema poiss-sõber. Noormehe nimetamist linnavalitsuse sisenõunikuks ei soovinud Maria Savisaar kommenteerida.

Pärast Keskerakonna võimuletulekut ja Edgar Savisaare tõusmist Tallinna linnapeaks sai tema abikaasast Vilja Savisaarest Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja ning pärast Keskerakonna jõudmist riigitüüri juurde võttis haridusministriks saanud Mailis Rand oma abiks Maria Savisaare.

Töökohad pereliikmetele

Lisaks nõustab haridusminister Mailis Randa Keskerakonna aseesimehe Peeter Kreitzbergi elukaaslane Sirje Priimägi ning Tallinna abilinnapead Jaan Moksi Keskerakonna peasekretäri Küllo Arjakase abikaasa Pille Arjakas.

«Keskerakond on muutunud omalaadseks tööbürooks, kus soodsaid ameteid riigitööl jagatakse oma sugulastele ja tuttavatele,» lausus eile Isamaaliidu esimees ja endine peaminister Mart Laar.

«Kui keskerakondlik sunderakonnastamise plaan õnnestub, on Eestil ees parteikomiteede aeg, mis tähendab, et kui tahad head töökohta, pead astuma parteisse. Isamaaliit hakkab kõigi vahenditega sunderakonnastamise vastu võitlema.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles