Kiisler tegi Rajasalule ettepaneku asuda Harju maavanemaks

Ülle Rajasalu. FOTO: Peeter Langovits.

Regionaalminister Siim Kiisler tegi riigikogulasest reformierakondlasele Ülle Rajasalule ettepaneku asuda Harju maavanemaks ning Rajasalu annab oma otsusest teada esmaspäeval.

Rajasalu ütles täna Postimees.ee`le, et sai pakkumise asuda Harju maavanemaks eile ning ta lubas sellele esmaspäeval vastuse anda. Ta lisas, et praegu ta veel kaalub seda võimalust ega saa kindlasti öelda, et ta selle ka vastu võtab.

Rajasalu märkis, et maavanem teostab järelevalvet kohalike omavalitsuste poolt vastu võetud aktide üle ning ta on tihtipeale märganud, et eriti planeeringute puhul arvestatakse kohalike elanike protestide ja soovidega suhteliselt vähe.

«See on tegelikult see, miks ma olen mõelnud maavanemaks minna,» lausus Rajasalu. «Inimesi kaitstakse liiga vähe.»

Harju maavanem teostab planeeringute üle järelevalvet ning näiteks just protestidega seotud planeeringud lähevad lahendamisele ja kokkuleppe leidmiseks maavalitsusse.

Rajasalu on praegu riigikogus rahandusminister Jürgen Ligi asendusliikmena. Samuti oli ta riigikogu liige aastatel 2005-2007.

Enne seda töötas ta aastatel 2004-2005 Tallinna abilinnapeana planeerimise valdkonnas ning oli aastatel 1999-2004 Pirita linnaosa vanem.

Senise Harju maavanema keskerakondlase Värner Lootsmanni vabastas Kiisler (IRL) hiljuti ametist koostöö mittelaabumisele viidates. Lootsmann on pidanud põhjendust otsitud ettekäändeks ning lubanud oma vabastamise kohtus vaidlustada.

Tagasi üles
Back