Pealinna garaažikultuur on kadumas

Garaaž. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Liis Treimann

Tallinna garaažikultuur, mis algas Mustamäele sadade garaažide rajamisega 1960ndate lõpus, on kadumas.


Mustamäe linnaosa üldplaneering näeb ette, et Tammsaare tee äärde jääva ligi 1300 garaažiboksi asemel laiub tulevikus maantee. See ei tähenda, et juba järgmisel aastal midagi olulist juhtub, ent tõenäoliselt on kümne aasta pärast garaažid maatasa tehtud, vahendas

ERR Uudised

ETV saadet «Pealtnägija».

«Need garaažid on nii kaunist minevikust meiega kaasa tulnud nähtus, mis tänapäeval küll eriti ei sobi,» ütles Mustamäe linnaosa arendusspetsialist Toomas Räämet. «Linnal tuleb need boksid välja osta või vähemalt kinni maksta sel hetkel kehtivate hindadega,» tõdes Räämet.

«Pealtnägija» tegi ringkäigu garaažide vahel ja tutvus küpses eas mustamäelastega, kes legendide järgi hoolivad oma garaaži eest nagu mõni teine oma lemmikloomadest. Nii olla mehed garaažidesse isegi saunad ja kõigi mugavustega puhkeruumid püsti pannud.

Garaažiomanik Anatoli Nikolajev tõdes, et kui riigil oleks nii palju raha, et omanikele nende vara eest maksta, siis võib garaaže ka lammutada.

«Praegu ei ole neil seda raha. Kui homme viivad laiali ja rahvale midagi ei tagasta, siis oleks see solvav. Jah, riik peab olema seadustega kaitstud. Eraomand ju, õige! Kui keegi minu hoovi tuleb, ma võin ta ju maha lasta, oma krundil. Õige. Seadused on sellised,» nentis Nikolajev.

Alates 2004. aastast garaaži omav, alla 30-aastane Ruslan Demuh kinnitab, et igal õigel mehel peab oma garaaž olema.

«Garaaž on ikka püha koht igale mehele. Ilma selleta ei saa. Garaaž see on ikkagi mitte ainult koht, kus aega veeta, vaid ka kasu ühiskonnale, kui nii vaadata,» tõdes Demuh.

Tagasi üles