Keskkriminaalpolitseilt altkäemaksu ja pistise võtmises süüdistuse saanud Tallinna abilinnapea Vladimir Panov kõndis linnakohtu uksest välja vaba mehena, sest kohtu hinnangul ei pane mees toime uusi kuritegusid.
Ka on Keskerakonna tipp-poliitikust Panovil olemas kindel elu- ja töökoht ning puuduvad tõendid selle kohta, et ta hakkaks uurimisest kõrvale hoidma, põhjendas kohtunik Leo Kunman Panovi vabastamist.
Just uurimisest kõrvalehoidmise ja uute kuritegude toimepanemise vältimiseks soovis teisipäeval Panovi vahistanud keskkriminaalpolitsei meest edasi arestimajas hoida.
Ebatavaline altkäemaks
Keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi võttis abilinnapeana Tallinna kommunaalmajanduse ning vee- ja küttemajanduse eest vastutanud Panov kokku 300 000 krooni altkäemaksu ja pistist Kakumäe Võrgud OÜ juhatuse liikmelt ja kaitsepolitsei endiselt direktorilt Priit Tikerpelt, kelle kohus otsustas edasi vahi alla jätta.
Samas ei olnud siin tegemist klassikalise altkäemaksuvõtmise juhtumiga, kus keegi annab kellelegi üle kindla rahasumma, on keskkriminaalpolitsei direktor Andres Anvelt märkinud.
Nimelt müüs Panov politsei süüdistuse kohaselt 2001. aasta juulis talle kuulunud OÜ Apollo Baltic 600 000 krooni eest OÜ-le Infestus, keda esindas Andres Davõdov. Apollo Balticust moodustati hiljem OÜ Kakumäe Võrgud. Pool müügisummast, 300 000 krooni, sai Panov kätte kohe pärast müüki.
Raha kahes osas
Teine pool rahast deponeeriti notari juures ning selle raha pidi Panov kätte saama alles pärast seda, kui Tallinna linn on Apollo Balticuga sõlminud vee- ja kanalisatsiooniteenuste osutamise lepingu ja andnud kasutusloa firma tehnovõrkudele Kakumäe piirkonnas.
2001. aasta detsembris sai Panov vee- ja kanalisatsioonimajanduse eest vastutavaks Tallinna abilinnapeaks. Juba 2002. aasta 17. jaanuaril võttis linnavolikogu Panovi eestvedamisel vastu määruse, mille kohaselt linnavalitsus sai võimaluse maksta hüvitust veevärgi liitumistasude eest.
25. jaanuaril andis Davõdov notarile korralduse maksta Panovile deponeeritud rahast 150 000 krooni. Keskkriminaalpolitsei süüdistuse kohaselt oli Panovile üle kantud raha näol tegemist altkäemaksuga, mille eesmärgiks oli tagada lepingu sõlmimine Kakumäe Võrkudega ning vee- ja kanalisatsiooni liitumistasude hüvitamine.
Sel teisipäeval läksid Panov ja Tikerpe koos notari juurde ning jällegi anti notarile korraldus maksta Panovile 150 000 krooni. Keskkriminaalpolitsei hinnangul oli selle raha näol tegemist pistisega, mille eesmärgiks oli tagada liitumistasude jätkuv hüvitamine.
Panovi eilsete sõnade kohaselt ei pea ükski süüdistustest paika.