N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kortermajade veearvestid langevad varaste saagiks

Uwe Gnadenteich
Facebook
Comments
Veearvesti.
Veearvesti. Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

AS Tallinna Vesi kutsub majaomanikke ja korteriühistuid pöörama tähelepanu veemõõdusõlmede turvalisusele, sest viimasel ajal on sagenenud kortermajade veearvestite vargused.


«Ainuüksi detsembri jooksul on tulnud teateid kümne veearvesti varguse kohta, peamiselt kesklinnas asuvatest kortermajadest,» teatas Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Priit Koff. Ta lisas, et veearvesti vargusega seonduvad kahjud kannab kinnistuomanik. Lisaks esineda võivale ajutisele veekatkestusele peab ühistu või majaomanik hüvitama veefirmale ka veearvesti maksumuse, mis võib ulatuda tuhandest kroonist kuni nelja tuhande kroonini.

Kortermajades ning eramutes asuvad veefirmale kuuluvad veearvestid, mis mõõdavad maja poolt tarbitava vee koguhulka. Kuigi veearvesti ise on ASi Tallinna Vesi omand, vastutab selle eest kinnistuomanik, kelle ülesandeks on tagada veearvestile sobivad tingimused.

«Majaomanikud ning -haldajad peaksid jälgima, et veemõõdusõlm oleks võõrastele isikutele raskesti ligipääsetav ning sissepääsud oleksid lukustatud. Kindlasti ei tohiks tähelepanuta jätta veearvestite juures toimetavaid võõraid isikuid, sest AS Tallinna Vesi töötajad kannavad veefirma logodega tööriideid ning lepivad oma kohaletuleku eelnevalt kokku maja haldajaga,» selgitas Koff.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles