Riigiteenijad saavad kahekuise palgahüppe

FOTO: Postimees.ee

Mitmete keskmise palgaga seotud palka saavate kõrgemate riigiteenijate sissetulekud teevad 2011. aasta alguses kaheks kuuks mitmetuhande kroonise hüppe üles.

FOTO: Caro / Scanpix


Nimelt lõpeb 2010. aasta 31. detsembriga praegune kord, kus palgad on külmutatud tasemele, mis tähendab 2008. aasta palgaga võrreldes 8-protsendist langust.

Samas hakkab uus, keskmisest palgast lahutatud kord riigiteenijatele kehtima alles siis, kui riigikogu uus koosseis 2011. aasta märtsis ametisse astub.

Nii jõustubki vahepeal ligi kaheks kuuks kord, mis kergitab presidendi palga näiteks nii 7000 krooni võrra kõrgemaks, kui uskuda rahandusministeeriumi prognoosi keskmise palga kohta.

Ministrite palk teeks samal ajal ligi 5600-kroonise hüppe üles.

Samas tähendab 2011. aasta alguse palgatõus mõnele riigiteenijale vaid vaheetappi veelgi kõrgema palga juurde jõudmisel.

Näiteks ministri palk tõuseb hiljuti vastu võetud palgaseaduse toel 2011. aasta märtsis veelgi ligi 2500 krooni võrra, presidendi sissetulekud aga langevad samal ajal ligi 5100 krooni võrra.

Riigikogu praegust koosseisu see kahekuuline erand aga ei puuduta, kuna nende palka külmutada ja kärpida põhiseadus ei luba.

Tagasi üles