R, 1.12.2023

Uudelepa uusaastasoov: alustage sisulise haldusreformiga

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Annika Uudelepp
Annika Uudelepp Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Ühiskonnateadlase Annika Uudelepa sõnul võiksid poliitikud alustada uuel aastal sisulise haldusreformiga ja muuta nii Eesti elanike elu paremaks.


Millised sündmused jäid teile enim meelde lõppenud aastast - nii heas kui halvas mõttes?

Heas mõttes kindlasti laulupidu. See on nii suure märgilise tähtsuse ja emotsionaalse kaaluga sündmus, et siia ei sobigi midagi halba kõrvale kirjutada.

Keda peate möödunud aasta kõige silmapaistvamaks inimeseks Eestis - samuti nii heas kui halvas mõttes?

Eesti kõige silmapaistvamad inimesed elavad meie kõigi kõrval ja me teame, kes need on - olgu selleks küla näiteringi eestvedaja, pargi korrastamise korraldaja või keegi teine.

Silmapaistev inimene ei ole see, kes pidevalt meedias silma paistab, vaid see, kelle teod muudavad mingi osa Eestist paremaks.

Milliste ootustega lähete vastu uuele aastale - kas Eesti elu muutub paremaks või halvemaks?

Paremaks. Järjest rohkem on tulnud teadmisi, infot ja kvaliteetset analüüsi, et teha riigijuhtimisel paremaid otsuseid. Teinekord jäävad need teadmised küll poliittehnoloogilise ärategemise varju, loodetavasti on tuleval aastal kaalukauss kindlamalt ratsionaalsuse kasuks.

Kui Eesti riigijuhid võtaksid täita ühe teie uusaastasoovi, siis mida te neilt sooviksite?

Leppige kokku ja käivitage sisuline haldusreform, mille eesmärk on pakkuda elanikele paremaid avalikke teenuseid - hariduse, huvitegevuse, sotsiaalabi, ühistranspordi ja teisteski valdkondades.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles