Aegna saare lähistel sõitis madalikule kütusetanker
Uudist täiendatud ning lisatud ERR video!

Pacific Empire sõitis Aegna saare juures madalikule.

FOTO: www.marine-marchande.net

Täna varahommikul sõitis Aegna saare lähistel madalikule Hongkongi lipu all sõitev tanker Pacific Empire, keskkonnaohtu juhtunu endast senistel andmetel ei kujuta.


Põhja prefektuuri pressiesindaja Harrys Puusepp teatas Postimees.ee'le, et õnnetusest sai merevalvekeskus teate kell 5.45 hommikul.

Sündmuskohale sõitis piirivalvelaev «Pikker». Muuga sadamasse teel olnud tankeri kaptenilt on ütlused võetud ning õnnetuse põhjuste väljaselgitamisega tegeleb edasi Veeteede amet.

Puusepa sõnul ei kujuta 244 meetri pikkune ja 24 meeskonnaliikmega tanker endas keskkonnale ohtu ning kannatada pole samuti keegi saanud.

«Aktuaalsele kaamerale» ütles Puusepp, et tankeril lasti peal ei olnud, oli ainult sõitmiseks vajalik kütus, vahendas ERR Uudised. Puusepp lisas, et laev ei ole ka kreenis ega leki.

Puusepa sõnul alustatakse tankeri madalikult lahti tõmbamisega lähiajal ning hetkel käivad selleks ettevalmistused.«Seal on juures ka piirivalvelaev võimaliku reostuse tõrjeks vajaliku varustusega,» märkis Puusepp.

Ta ei osanud öelda, mis tankerist edasi saab, kuid märkis, et tanker võib minna Aegna saare lähedal asuvale ankrualale, kus erinevad alused tormivarju või varjukoha puudumise pärast peatuda saavad.

Tagasi üles