TLÜ: kuidas tõmmata piiri tublide õpilaste vahele?

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna Ülikool.
Tallinna Ülikool. Foto: Marianne Loorents / SL Õhtuleht

Tallinna Ülikooli akadeemilise prorektori Priit Reiska sõnul on Eestis raske kasutada kõrgkooli vastuvõtmisel motivatsioonikirju ja muid individuaalse lävendi elemente, sest raske on leida objektiivseid kriteeriume, millega tugevaid kandidaate omavahel eristada.


«Õpilasliidu ettepanekul on mitmeid positiivseid külgi võrreldes praeguse süsteemiga ja see väärib tõsist kaalumist,» kommenteeris Reiska Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) ideed isiklikest sisseastumislävenditest.

«Eks põhiline probleem ongi selles, et riigieelarveliste kohtade arv on väga piiratud ja väga raske on leida objektiivseid kriteeriume kandidaatide pingeritta seadmiseks. Kui küsimus oleks lihtsalt sobivuses ülikooli astuda, siis toimiks see süsteem tõenäoliselt väga hästi.»

Reiska sõnul soovib Tallinna Ülikool arutada õpilasliidu esindajatega põhjalikult igale sisseastujale isikliku lävendi kehtestamise teemat.

Eesti Õpilasesinduste Liit (EÕEL) tegi ettepaneku kehtestada Eesti ülikoolides individuaalsed vastuvõtulävendid, mis vähendaksid riigieksamite osakaalu ja kasvataksid muu hulgas motivatsioonikirja rolli.

Eksamitulemusest tähtsamaks saaks õpilase motivatsioon antud erialal õppida ning kutsetest, nagu see on USAs ja Inglismaal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles