Mikser tunnustas Saksa otsust suurendada väekontingenti Afganistanis

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saksa sõdurid patrullimas Kunduzi provintsis.
Saksa sõdurid patrullimas Kunduzi provintsis. Foto: AFP / Scanpix

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ütles visiidil Saksamaal olles, et Eesti on väga rahul Saksamaa parlamendi otsusega suurendada Saksa väekontingenti


Põhja-Afganistanis.

Saksamaal visiidil viibiv riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus Bundestagi väliskomisjoni esimehe Ruprecht Polenzi ja teiste väliskomisjoni liikmetega, vahendas riigikogu pressiesindaja.

Arutelu all olid rahvusvahelise julgeolekupoliitika teemad, samuti Euroopa Liidu idapartnerlus, Euroopa Liidu ja NATO laienemine ning energiajulgeolek.

Kohtumisel keskenduti Afganistani stabiliseerimisoperatsiooni tulevikule ning massihävitus- ja tavarelvastuse piiramisele Euroopas.

«NATO juhitava koalitsiooni edukus Afganistanis on ülioluline ka euro-atlantilise ruumi julgeolekule, seetõttu on Eesti väga rahul Saksamaa parlamendi otsusega suurendada Saksa väekontingenti Põhja-Afganistanis,» ütles väliskomisjoni esimees Sven Mikser.

Kõneldes relvastuskontrolli teemal, leidis Mikser, et Lääne-Euroopa riigid peaksid jääma kindlaks nõudmisele siduda Euroopa tavarelvastusleppe võimalik ratifitseerimine nn Istanbuli kohustuste täitmisega Venemaa poolt.

Bundestagi väliskomisjoni liikmed rõhutasid Saksamaa välispoliitiliste prioriteetide järjepidevust ka käesoleva valitsuskoalitsiooni ajal. Kohtumise käigus toodi esile
senisest suurema tähelepanu pööramist suhetele väiksemate Euroopa Liidu liikmesriikidega.

Delegatsioon kohtus ka Bundestagi Balti-Saksa sõprusgrupi esimehe Christel Happach-Kasani, Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli välispoliitika nõuniku Christoph Heusgeni ja Saksa välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna juhataja Markus Edereriga. Samuti vahetati mõtteid erinevate mõttekodade
esindajatega: the German Marshall Fund, Stiftung Wissenschaft und Politik ja Körber-Stiftung.

1.-3. märtsini toimuval riigikogu väliskomisjoni visiidil osalevad komisjoni esimees Sven Mikser, liikmed Valdur Lahtvee, Silver Meikar, Marko Mihkelson ja Toomas Varek.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles