Üliõpilasi kutsutakse üles ausatele valimistele

FOTO: Lennart Rikk

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) kutsub üliõpilasvalimistel kandideerijaid ühinema valimiste hea tavaga, mille eesmärk on muuta üliõpilaskondade valimised ausamaks ning läbipaistvamaks.

«Üliõpilaskondade valimistel on läbi aastate kasutatud piiripealseid kampaania võtteid, mis meie arvates kahjustavad valimiste mainet. Loodame, et hea tava aitab tõsta valimiste mainet üliõpilaste seas,» märkis EÜLi juhatuse esimees Maris Mälzer liidu pressiteate vahendusel.

Hea tava järgi peaksid valimistel kandideerijad teavitama valijaid oma kuuluvusest erakonda või erakonna noortekogusse. Samuti peaks valimislubadused olema seotud üliõpilaskonna otsustuspädevusega ning valimislubaduste juures tuleks ära tuua lubaduse elluviimise kava ning võimalikud tuluallikad.

Valimiste hea tava rikkumist järgib EÜL. Hea tava rikkumisest palutakse teada anda EÜLile aadressil eyl@eyl.ee. Valimiste hea tava leiab internetis aadressilt www.eyl.ee/valimised.

Valimised toimuvad märtsis ja aprillis 21 kõrgkooli üliõpilaskonnas üle Eesti. Kokku on õigus oma esindajaid valida 65 000 üliõpilasel.

Valimiste hea tava koostamist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital projektist «Teadlik kaasamine üliõpilaskonnas».

Tagasi üles