R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Süstadega Rootsi sõitnud mehed kogesid suuri laineid ja tugevat vastutuult

Merje Pors
Facebook
Comments
Eestlaste teekond linnulennult.
Eestlaste teekond linnulennult. Foto: Lennart Rikk

Eile hommikul kella 8 ajal süstadega Hiiumaalt Rootsi poole sõitu alustanud meeste teekond kujunes täna õhtul väga tuuliseks, mistõttu Rootsi Svenska Högarna saarele jõuti plaanitust hiljem.

OÜ Reimann Retkede matkajuht ja Tallinna Ülikooli rekreatsiooniteaduste osakonna juhataja Mart Reimann ütles Postimees.ee’le, et sõit läks elamusterohkelt. «20 km enne Rootsi rannikut olid 3-meetrised lained ja suur vastutuul. Näed, et saar (Svenska Högarna) on silme ees, aga ligemale ei saa,» märkis ta.

Kolme süstaga Rootsi sõitnud Reimann, sama firma matkajuhid Andres Kaju, Roland Müür ja Sixten Kerge ning OÜ 360 kraadi meeskonnas matkajuhina töötanud Indrek Alas jõudsid sihtkohta 36,5 tunniga ehk täna õhtul 21 ajal, kuigi retk loodeti läbi teha 30 tunniga. Teekond oli kokku umbes 170 kilomeetrit.

«Põhiline oli see, et rada saaks läbitud,» nentis Reimann.

Keegi meestest tee peal ei külmetunud. Sõiduks olid kõik osalised hästi ette valmistunud ning eelnevalt palju treeninud.

Hetkel õpitakse Reimanni sõnul käima. «Esimene pool tundi oli lootusetu, keegi ei püsinud püsti. 36,5 tundi järjest istuda oli meestele paras katsumus,» rääkis Reimann.

Eestisse tagasi jõuavad seiklejad Paldiski sadama kaudu laevaga reedel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles