Vitsakeeld läheb väitlustulle

FOTO: Lennart Rikk

Sel reedel kell 10 algavas Postimees.ee tänavuse hooaja teises

online

-väitluses murravad sotsiaalministeerium ja Eesti Väitlusselts piike selle üle, kas last tohib lüüa või mitte.


Ministeeriumi vastloodud laste ja perede osakonna naiskond koosseisus Mari Kalkun ja Anniki Tikerpuu kaitseb seisukohta, et Eesti peaks keelama laste füüsilise karistamise.

Väitlusseltsi võistkond koosseisus Liina Naaber ja Sten Andreas Ehrlich üritab tõestada vastupidist.

Debati interaktiivseim osa ehk ristküsitlus algab kell 12.

Laia vastukaja saanud online-väitluste eelmine hooaeg oli sügisel enne kohalike omavalitsuste volikogude valimisi. Siis debateerisid noorte tippväitlejatega erinevate erakondade Tallinna linnapea kandidaadid.

Selle hooaja avaväitluses arutlesid pastorist bioeetika nõukogu liige Meego Remmel ja noored väitlejad selle üle, kas tuleks seadustada aktiivne eutanaasia või mitte.

Vähemalt kord kuus korraldatavate online-väitluste eesmärk on muuta arutelu erinevatel ühiskonnas aktuaalsetel teemadel sisulisemaks ning argumenteeritumaks.

Väitluse formaat on üldjoontes sama, mis sügisel. Kõigepealt esitavad mõlemad osapooled oma põhiargumendid (avakõne), sellele järgneb online-intervjuu laadne ristküsitlus, mis peaks olema väitluse kõige põnevam osa. Osapooled saavad seal teineteiselt reaalajas küsimusi küsida, samuti on koht lugejate saadetud küsimustele.

Oma seisukohad võtab kumbki osapool kokku lõppsõnas.

Väitlusseltsi võistkond ei esinda reeglina oma seisukohti, vaid asetab end positsiooni, mida sageli avalikkuses ei julgeta kaitsta. See aitab muuta ühiskondlikku debatti sisulisemaks küsimustes, millesse sageli suhtutakse pinnapealselt või emotsionaalselt.

Tagasi üles