Aivar Viidiku asemel sai pressinõukogu liikmeks Sulev Oll

Sulev Oll

FOTO: Postimees.ee

Alates eilsest on pressinõukogu uus liige Maalehe vanemtoimetaja Sulev Oll, kes vahetas välja neli aastat nõukogus olnud Maalehe peatoimetaja Aivar Viidiku.

Pressinõukogu esimees on Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja Eve Rohtla ja aseesimees kunstiakadeemia professor David Vseviov. Lisaks värskele liikmele Sulev Ollile kuuluvad pressinõukogusse veel advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, sotsioloog ja Saar Polli juhataja Andrus Saar, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Harju maakohtu kohtunik ja kohtunike ühingu esimees Meelis Eerik ning Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja.

Pressinõukogu liige nimetatakse kaheks aastaks. Pressinõukogu liikme volitusi saab pikendada ühe korra ehk maksimaalselt saab nõukogus olla neli aastat järjest.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on pressinõukoguga ühinenud rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, TV3 ja uudisteagentuur BNS.

Tagasi üles