Skip to footer
Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

«Balti Ekspress» läheb konkursile

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
URMAS PAET

Balti riikide kõrged transpordiametnikud otsustasid, et Tallinna-Sheshtokai rongiliini operaatorfirma leidmiseks kuulutatakse välja rahvusvaheline konkurss. Heaks kiideti ka kava kehtestada üle 12 tonni raskustele veokitele teedekasutustasu.

Teede- ja sideministeeriumi arengupoliitikaosakonna juhataja Jaan Anvelt ütles «Postimehele», et Balti Ministrite Nõukogu teede- ja sidekomitee otsustas panna konkursile suurt kahjumit toova Tallinna-Sheshtokai rongiliini «Balti Ekspress».

Otsuse aluseks võeti kolme Balti riigi raudtee-ettevõtete peadirektorite ettepanek, mille kohaselt ei ole muud võimalust, kui pakkuda see liin välja avaliku rahvusvahelise konkursi korras. «Tuleb leida firma, kes hakkaks sel liinil vedusid teostama ja suudaks teha vajalikud investeeringud, et tagada liini rentaablus ja nüüdisaegne tase. Otsustati, et konkursi materjalid valmistab ette Eesti Raudtee ja aasta keskpaigaks saadetakse ettepanekud teistele riikidele,» rääkis Anvelt.

Balti riikide transpordiametnikud arutasid ka üle 12-tonnise üldkogukaaluga veoautodele teedekasutaja tasu kehtestamist Euroopa Liidu reegleid silmas pidades.

«Euroopa Liit näeb selles valdkonnas ette kolm maksu - mootorikütuseaktsiis, mootorsõidukimaks ja raskete veokite teekasutamistasu. Euroopa Liitu huvitavadki eelkõige veoautod, sest nende konkurentsitingimused peavad olema võrdsed. Ei saa olla nii, et ühes riigis tuleb nende eest eraldi maksta ja teises mitte. Kuna Eestis seda tasu kehtestatud pole, siis edaspidi võime üldse mitte Euroopa transporditurule pääseda,» selgitas Anvelt.

Jaan Anvelti sõnul on raskete veokite maks Euroopa Liidus kehtestatud, sest suured veokid sõidavad peamiselt rahvusvahelistel liinidel ja nende koormus teedele on palju suurem kui sõiduautodel.

Kommentaarid
Tagasi üles