Toivo Suursoo pikendas Turu Palloseuraga lepingut, JÄÄHOKI

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
ALDO MAKSIMOV

Lõppenud hooajal kõigis Turu Palloseura ametlikes kohtumistes osalenud Toivo Suursoo kirjutas klubiga alla uuele lepingule ning jätkab TPSis ka tuleval aastal.

21-aastane ründemängija tegi kaasa 50 põhihooaja ja kaheksas play-offi kohtumises. Lisaks sellele toetas ta klubi tõhusalt Euroopa Liiga turniiril. Soome hokiliiga 58 mängus sai ta seega kirja 24 resultatiivsuspunkti: 13 väravat ja 11 väravasöötu.

Klubi direktori Jyrki Santala sõnul seob uus leping Suursood Soome tippmeeskonnaga kaheks aastaks. «See tähendab seda, et järgmised kaks aastat mängib ta meie eest. Rohkem ei saa ma öelda,» jäi TPSi üks juhte lepingu sisu suhtes kidakeelseks. «Esimese hooaja kohta mängis Suursoo hästi,» tunnustas Detroit Red Wingsi poolt märgitud mängumeest Santala.

Ka TPSi peatreener Vladimir Jurzinov oli Suursoo jätkamisest TPSis huvitatud. «Niipalju kui minust sõltub, teen ma kõik, et Suursoo ka tuleval hooajal TPSi eest mängiks. Suur osa andekatest noortest siirdub Põhja-Ameerika profiliigasse liiga vara. Sinna on vaja minna juba küpse mängijana, mitte mängijaks saama,» rääkis Jurzinov detsembris «Postimehele». Jurzinovi sõnul kohanes Suursoo üllatavalt hästi Soome liiga mängustiiliga.

Turu Palloseura käsi käis pühapäeval otsa saanud finaaliseerias täbarasti. Helsingi Jokerit käis turulastest ootamatult kiiresti üle - 3:2, 4:2 ja 4:0. Meeskond oli pingelisest poolfinaalist ilmselgelt väsinud ning esimese, lisaajal kodus kaotatud mängu järel (2:1 eduseisust), oli moraalne kaotus käes.

Kohamängude resultatiivsemad olid 15 punktiga Otakar Janecky Jokeritest (2 + 13) ja Kimmo Rintanen TPSist (5 + 10). Suursoo finaalis suurt löögile ei saanud, vähesed võimalused jäid väravaks realiseerimata.

Jokerit tuli teist aastat järjest Soome meistriks. Kahe suure, Jokerite ja TPSi, võimuvõitlus sajandi viimasel kümnendil näib jätkuvat. Nagu asjatundjad finaalmängude järel tõdesid, on need kaks meeskonda teistest tunduvalt paremad.

Kuid jäähokihooaeg alles kulmineerub. Maailmameistrivõistlused algavad Soomes mõne nädala pärast.

    Tagasi üles