K, 29.11.2023

Ilves Rasmussenile: USA kohalolek Euroopas tagab julgeoleku

Sandra Maasalu
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen ja president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Kadriorus.
NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen ja president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Kadriorus. Foto: Toomas Volmer

President Toomas Hendrik Ilves ütles tänasel kohtumisel NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga, et NATO tuumarelvad ja laiem NATO kohalolek Euroopas on oluline julgeoleku tagatis.

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga, kes saabus Eestisse NATO välisministrite kohtumisele.

Kõneldes NATO uue strateegilise kontseptsiooni koostamisest, kinnitas president Ilves, et rõhutatult ja üheselt peab välja tulema NATO tuumikülesanne - kollektiivne heidutus ja kollektiivne kaitse ning Euro-Atlandi ala julgeoleku tagamine.

«Üks vahend nende eesmärkide tagamiseks on - hoolimata kõigi ühisest pikaajalisest tuumavaba maailma visioonist - NATO tuumaheidutus. Sealhulgas ka Ameerika Ühendriikide tuumarelvade paiknemine Euroopas, nagu on seda ka Ühendriikide kohalolek Euroopas kõige laiemas tähenduses,» lisas Eesti riigipea.

President Ilvese sõnul jääb Afganistan Eestile prioriteetseks nii sõjalise panuse mõttes kui ka tsiviilkoostöö sihtriigina. Eesti riigipea ja NATO peasekretär tunnistasid esimesi positiivseid märke, mis on Afganistanis näha pärast Ameerika Ühendriikide üksuste märgatavat suurenemist.

Rääkides NATO-Vene suhetest, ütles president Ilves: «Oleme seoses USA presidendi Barack Obama nn reset-poliitika ja USA-Vene tuumaleppega märganud Vene-poolse retoorika muutumist, mis on hea, ning loodame, et see lõpetab ka jutud vahetult NATO piiride äärde ballistiliste rakettide paigutamisest.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles