FC Flora tegi kuldse duubli

ALDO MAKSIMOV

FC Flora jalgpallimeeskond võitis eile Kuressaares peetud Eesti karikavõistluste finaalis FC Lantanat 3:2.

Seega omandas FC Flora lisaks meistrivõistluste kuldmedalile ka karika. Varem oli Flora tulnud karikavõitjaks vaid ühel korral, 1995. aastal. Mäng ise kulges floralaste initsiatiivil, kuigi tulemus seda päriselt ei kajasta.

Kaheksandal minutil viis Andres Oper Flora juhtima, enne vaheaega viigistas Deniss Jershov seisu.

Teise poolaja 70. minutil läks Lantana Vitali Leitani löögist isegi juhtima. Ent juba järgmisel hetkel, kui Flora oli palli keskpunktist lahti mänginud, seadis Oper kombinatsiooni lõpetuseks jalule viigi. 2:2.

83. minutil säästis Indrek Zelinski meeskonnad ületundidest, lunastades tiitli täpse löögiga FC Florale.

Poolfinaalis alistas Flora Viljandi Tuleviku 0:0 ja 3:1, Lantana käis üle Narva Transist numbritega 4:0 ja 3:0.

Flora mängis koosseisus: Toomas Tohver, Martin Reim, Janek Meet, Urmas Kirs, Marko Kristal, Raivo Nõmmik, Paal Alsaker, Tomas Razanauskas, Sergei Terehhov (66. Kristen Viikmäe), Andres Oper, Indrek Zelinski.