Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071
Saada vihje

Tallinna linnaapteek peab täna oma 85. sünnipäeva

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EVE PAIKRE

30. juunil 1913 loodud Tallinna Linnaapteek on kõik 85 aastat tegutsenud oma praegustes ruumides Pärnu maantee 10.

«Linnaapteegile otsiti tookord kaua ruume ja siin pangamajas leitigi sobivad,» ütles Postimehele Tallinna Linnaapteegi juhatuse esimees Kaja Kiviselg. Eesti ajal olevat tema sõnul olnud isegi plaan Linnaapteek raekoja ruumidesse paigutada, aga seda mõtet ei tehtud teoks.

Baltimaade suurim

Esimesel aastal töötas apteegis 12-13 eestlast, kes olid väljaõppe saanud venelaste ja sakslaste juures. «Teist sellist apteeki tookord ei olnudki, kus oleksid töötanud ainult eestlased,» teadis Kiviselg. Kolmekümnendatel aastatel Baltimaade suurimaks apteegiks saanud Linnaapteegis võeti esimesena tööle ravimianalüütik ja sinna tõid ka teised apteegid oma ravimeid analüüsiks. Ravimid olid kolmekümnendatel aastatel juba suhteliselt samasugused nagu praegu. «Tiigriküünepulbrit seal küll enam ei müüdud,» oli Kiviselg kindel.

Tänane Tallinna Linnaapteek on üks kolmest linnale kuuluvast apteegist. «Et oleme püsinud kogu aeg samades ruumides, oleme võibolla säilitanud klassikalise apteegi tunnused rohkem kui mõni teine apteek,» leidis Kaja Kiviselg. «Uutel apteekidel ei ole tihti võimalust ravimeid kohapeal valmistada ja analüüsida.» Samuti kindlustab Linnaapteek abivajaja hiljemalt järgmiseks päevaks vajaliku rohuga, kui hulgimüügifirmadel seda vaid pakkuda on. «Ka on meie käsimüük loodustoodete osas pisut rikkalikum kui mujal ning silmakliinikus tegutsevas haruapteegis on laiem valik silmaravimeid,» ütles Kiviselg.

Klientuuri kohta arvas Kaja Kiviselg, et rohkem käib neil linnarahvas, kes siin lähedal tööl on, või need, kes pole mujalt vajalikku leidnud. Suvisel perioodil on inimestele kõige vajalikumad päevituskreemid ja plaastrid, retseptiravimitest on Kiviselja sõnul nõutavaimad astma- ning allergiarohud. «Suvel on puhkuste aeg ja ravimeid kulub ka vähem,» arvas apteegijuhataja.

Sünnipäeval klientidele

Juubelipäevade raames tutvustasid erinevad firmad Linnaapteegis käsimüügiravimeid, loodustooteid ja kosmeetikat. «Apteegile reklaamiks tegime ka ise juubeli puhul hinnasoodustusi, eelkõige just vanemate inimeste ravimitele, et võita tagasi kliendid, kellele vahepeal kusagil mujal odavam tundus,» rääkis Kiviselg.

Praegu töötab Linnaapteegis koos haruapteegiga 29 inimest. Neist 12 on Tartu Ülikooli lõpetanud proviisorid, kes töötavad retseptiravimite osakonnas. Käsimüügis töötavad keskeriharidusega farmatseudid, kes on lõpetanud Tallinna Meditsiinikooli.

Kommentaarid
Tagasi üles