Jüri Saar: vaat, mis juhtus

Jüri Saar
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kolme erakonna esindajatel oli eile läbirääkimistel päris suuri raskusi, et ühise laua taha ära mahtuda.
Kolme erakonna esindajatel oli eile läbirääkimistel päris suuri raskusi, et ühise laua taha ära mahtuda. Foto: Margus Ansu

Urmas suudab ikka üllatada, oli üks esimesi kommentaare, mis ma kuulsin uudise peale, et Reformierakond heidab IRLi üle parda, ei jätka koalitsioonikõnelusi. Mis sest, et esmaspäeval räägiti koostööst ja ühistest väärtustest. Nüüd peab Reform kõnelusi hoopis Keskerakonnaga, kel valimistulemuste järgi eriti palju lootust ei tundunud olevat, ja sotsiaaldemokraatidega, kelle tulemus näib suurte ootuste taustal hoopis põrumisena.

Kuigi Reformierakond sai volikogus 15 kohta ja võitis valimised, näis mitu päeva, et kaalukeeleks on pigem IRL oma 11 kohaga. Nendel oli justkui suurem vabadus valida, kellega käima hakata. Nemad nõudsid kampaania vahetust ja uuendusi, millest heal meelel olid valmis rääkima ka sotsid ja valimisliidud. Nende vastu ei võtnud sõna ei Vabakund ega Isamaaline Tartu Kodanik.

Läks aga nii, et IRLi Tartu juhatuses jäi ülekaalu seisukoht, et senist võimuliitu tuleb hoida ja seda on piirkonnajuht Peeter Laurson kaitsnud kõigi oma sõnavõttudega. «Meie mõlema programmis on asju, mida me tahame ära teha. Neid teemasid, mis peaksid välja jääma, ei paistnudki,» ütles Laurson esmaspäeval. Liit Reformierakonnaga tundus turvaline sadam, muud liidud ehk liiga kirevad ja seega nõrgad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles