E, 4.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

TTÜs avati ainulaadne innovatsioonikeskus Mektory

Uwe Gnadenteich
TTÜs avati ainulaadne innovatsioonikeskus Mektory
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Teisipäeval avati Tallinna Tehnikaülikooli linnakus Raja tänaval innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory maja.


Tegemist on ainulaadse keskusega, kus ühtede seinte vahel on innovatsioon, teadus, äri ja õppimine. «Mektory on eelkõige koostöö ettevõtete ja ülikoolide vahel ja seda nii sisult kui ka vormilt. See on ere näide, et on võimalik ühes keeles rääkida nii äriinimestel kui ka teadlastel. Majja on oma panuse andnud enam kui 50 ettevõtet. Pakume suurepärast kaasaegse tehnoloogiaga keskkonda aga ka sooja ja õdusat suhtlemiskohta,» rääkis Mektory direktor, TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak.

Mektory 4 450 ruutmeetri suuruses majas on loodud võimalused tehnoloogia loovaks rakendamiseks ja tulevikuideede genereerimiseks. Seal asuvad prototüüpimise laborid, ettevõtete demokeskused, näitusesaal, eri kultuuride toad, töökojad igas vanuses inimestele.

Majja oodatud on nii lapsed, üliõpilased, õppejõud kui ka ettevõtjad. On loodud õhkkond, kus iga inimene tunneb end koduselt ja mõistab, kui põnev ja elulähedane on tegelikult tehnoloogiamaailm. Mektory maja on avatud kuus päeva nädalas, uuest aastast seitse päeva nädalas.

Avamisel tervitasid külalisi Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, TTÜ rektor professor Andres Keevallik, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, TTÜ prorektor Tea Varrak ja ettevõtjate nimel Kristine Ross Büroomaailmast.
 

Märksõnad
Tagasi üles