Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Stalker Festival

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Stalker Festival
Stalker Festival Foto: Kultuurikava.ee
Stalker Festivali Stuudioõhtu


Stalkeri lugu algas Kultuurikatlas 1970-ndatel Andrei Tarkovski samanimelise filmiga, mille kuulus Tsooni sisenemise stseen filmiti tänase Kultuurikatla territooriumil. Tsooni värav oli  Tarkovski filmis lävepakk müstilisse maailma, kus inimene otsides ja jälitades iseend täitis oma kõige varjatumad soovid. See stalkeri ehk seiklusliku iseenda otsija, jälitaja sümbol elab Kultuurikatlas edasi Stalker Festivalina, sündmusena, mille külastaja kogeb Kultuurikatlas ootamatuid olukordi, tunnetab uue kohalolekut, tajub ruumi erilisust enda ümber. Järgmine täies mahus festival toimub novembris 2014.



Kuid tasapisi hakkab tsoon juba avanema. 6.detsembril algusega kell 20:00 toimub Kultuurikatla keldrikorrusel asuvates stuudioruumides (Põhja pst 27a, sissepääs Statoili poolt) Stalker Festivali Stuudioõhtu. Kohtuvad eksperimentaalsed heli- ja videokunstnikud USA-st, Portugalist ja Eestist.



Peaesinejaks on hetkel Euroopas oma uue albumi "Chance Of Rain" tutvustustuuril olev muusikakriitikutelt palju tunnustust saanud tõusev elektroonilise muusika talent Laurel Halo USA'st.  Esitusele tuleb Eesti elektroonikaduo Algorütmid (Mihkel Tomberg, Roland Karlson) ja USA videokunstniku Adeline Newmann'i ühise koostöö käigus valminud audio-visuaalne abstraktsioonide kaemus  "Kaose manipulatsioonid", mis iseloomustab loomeprotsessi erinevaid faase ning seda, kuidas iga järgnev samm kasvatab eelmiste tasandite kaootiliste otsingute pinnalt korrapära.  Varem erinevaid põnevaid koostööprojekte teinud Tencu ja Taavi Kerikmäe tegelevad seekordsel üritusel analoogvõngete ja resonantsidega nii heli, kui ka visuaalsel tasandil. Tencu teeb seda läbi võnkuvate füüsiliste materjalide live-video töötluse, mille tarbeks on ta konstrueerinud spetsiaalsed seadmed mootorite ja kaameratega. Kerikmäe helimaailma keskmeks on sellel ülesastumisel ainulaadne 1970. aastate   modulaarne Serge analoogsüntesaator.   



Müstilisest Balti merest ja selle sügavustes peituvatest saladustest, lugudest ja helidest mõjutatud Baltic Diving Co, mille taga on kohaliku elektroonikastseeni veteran Joel Tammik ja  Portugali päritolu Helsingis elav Nuno Correia, annab oma debüütkontserdi Eestis. Varem on värskelt loodud duo jõudnud esineda juba Riias ja Helsingis. Siinse kontserdi jaoks loob spetsiaalse videolahanduse Taavi "Miisu" Varm.



Lisaks esinevad Stalker festivali stuudioõhtul kuueliikmeline postrock'i mõjutustega improvisatsiooni käigus kordumatuid orgaanilisi seisundimustreid  loov ansambel Kuma Tartust ja indiebändi Mirabilia liikmete Holger Looduse ja Tanel Paliale kõrvalprojekt Rabimilia, mille kandvaks ideeks on eksperimenteerimine popmuusika klišeedega, esitades neid mürases ja sürreaalses analoogpillide virrvarris.



5. detsembril kell 18.00–19.30 toimub Tallinna Kultuurikatla Hub & Labs ruumis, Harju tn. 6, Adeline Newmanni (US/UK) artist talk. Kunstnik tutvustab ka oma koostööd Eesti elektroonilise muusika duoga Algorütmid.



Piletid Piletilevist alates 28.11 10EUR/ kohapealt (kui pileteid jätkub) 12EUR
Piletite kogus piiratud

Lisainfo:

Kestus 8 h


Sissepääs al. 20.00


NB! Vanusepiirang 18 +

Ligipääs ratastooliga olemas.


Tegemist on siseruumides toimuva üritusega.


Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud!



Sündmust toetavad Kultuurkapital ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkond



lingid:

https://www.facebook.com/events/179896352203891


www.stalkerfestival.ee


www.laurelhalo.com


www.adelinenewmann.com


www.tencu.vjestonia.com/prosphetic_brain.htm


www.kumaband.bandcamp.com


www.soundcloud.com/balticdivingco


www.skulltrading.bandcamp.com  

Kommentaarid
Tagasi üles