Sirbi läbimüük suurenes skandaalinädalal ligi kolm korda

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaur Kenderi peatoimetatud Sirbi trükisoe tiraaž.
Kaur Kenderi peatoimetatud Sirbi trükisoe tiraaž. Foto: Peeter Langovits

Kultuurilehe Sirp müük suurenes nädalalehe juhtimiskriisi aegsel nädalal ligi kolm korda ja ületas 2400 eksemplari piiri.

15. novembril läks müüki 1005 eksemplari, millest müüdi 829 ja tagastus oli 176. 22. novembril läks müüki 2565 Sirpi, millest müüdi 2461 ja trükikoda tagastas 104 ajaleheeksemplari, teatas sihtasutus Kultuurileht vastuseks BNSi küsimusele.

29. novembri esialgsetel andmetel läks müüki 2000 Sirpi, millest müüdi 1190 ja tagasi saadeti 810 eksemplari.

Kaur Kender alustas Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana tööd 14. novembril ja ta pidi sellel kohal olema kuni kultuurilele uue peatoimetaja leidmiseni. Kender tõi endaga toimetusse kaasa kolm uut töötajat ning töösuhe lõpetati nelja Sirbi ajakirjanikuga, kelleks olid Doris Kareva, Marek Strandberg, Tarmo Teder ja Veronika Valk. Oma lahkumisest teatas ka Valle-Sten Maiste.

Eesti loomeliidud avaldasid Sirbis toime pandud ootamatute struktuurimuudatuste üle nördimust ja erilist meelepaha tekitas loomeliitudes nende toimepanemise viis. Kirjanike liidu esimees Karl-Martin Sinijärv tegi 20. novembril kultuuriministeeriumis Langi, Klaasi ja Väljatagaga peetud kohtumisel Langile ettepaneku usalduse kaotuse tõttu tagasi astuda.

Päev hiljem esitasid 40 riigikogu liiget Langile umbusaldusavalduse, mis kukkus läbi, sest selle poolt hääletas 38 riigikogu liiget. Sellele vaatamata teatas Lang oma tagasiastumisest.

Detsembri keskel valiti Sirbi uueks peatoimetajaks teatriteadlane Ott Karulin.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles