Eestis asutatakse uus erakond

Andres Herkel.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik ja ühendus Parem Eesti leppisid laupäevasel kohtumisel kokku, et asuvad koos tegema konkreetseid ettevalmistusi uue erakonna loomiseks.

Kohtumisel leiti üksmeelselt, et Eesti poliitiline süsteem vajab uut energilist jõudu, mis muudaks poliitika tegemise stiili ja ärgitaks ka olemasolevaid erakondi oma senist käekirja muutma.

Detsembris Vaba Isamaalise Kodaniku esimeheks valitud Riigikogu liige Andres Herkel rõhutas, et Eesti vajab avatumat poliitilist konkurentsi, kui praeguseks kujunenud neljaparteisüsteem pakkuda suudab.

«Leiame, et Jääkeldri, Rahvakogu, Harta ja teiste kodanikualgatuste võimalused on ammendunud ja valdavalt ei ole neid kuulda võetud. Järelikult tuleb astuda järgmine samm. Meie kõige tähtsam eesmärk on taastada kõikumalöönud usaldus ja usk oma riigi vastu.  See on põhjus, miks poliitikud peaksid peeglisse vaatama ja mitte arvama, et ühiskond on rumal,» ütles Herkel.

Parteidel pole Eesti jaoks visiooni

Leiame, et Jääkeldri, Rahvakogu, Harta ja teiste kodanikualgatuste võimalused on ammendunud ja valdavalt ei ole neid kuulda võetud.

Ühenduse Parem Eesti esimees, ettevõtja Maario Laas  märkis, et  tänastel erakondadel puudub selge visioon, milline peaks olema Eesti, et inimesed saaksid siin õnnelikult elada ja tunneksid, et nendega ka reaalselt arvestatakse.

«Erinevate edulugude kopeerimine ei anna meile kunagi võimalust saavutada soovitud edu,» lausus Laas. «Selleks, et Eesti saaks tekkinud kriisist välja tulla, on vaja selget ideed, millisena me näeme ideaalis Eestit 50 ja 100 aasta pärast.»

MTÜ-l Vaba Isamaaline Kodanik on ligi 300 liiget ja nad osalesid sügisel kohalikel valimistel erinevate valimisliitude kaudu (Vaba Tallinna Kodanik Tallinnas, Isamaaline Tartu Kodanik Tartus jm.).

Partei registreeritakse veebruaris

Ühendusel Parem Eesti fikseeritud liikmeskond puudub, vaid nad on pidanud laiapõhjalist dialoogi erinevate aktiivsete kodanikualgatuslike organisatsioonidega ja korraldanud arvuka osavõtjaskonnaga üritusi vastava üle-eestilise võrgustiku loomiseks.

Vastavalt kokkuleppele registreeritakse erakonna algatusrühm uue mittetulundusühinguna veebruaris.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles