Ansip ja Paet: «jobu»-juhtum on lõpetatud

Andrus Ansip

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Peaminister Andrus Ansip ja välisminister Urmas Paet ütlesid täna riigikogu infotunnis, et Leedu valitsusliikmeid jobudeks nimetanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts on palunud oma sõnakasutuse eest vabandust ning sellega on juhtum lõpetatud.

Ansip ütles riigikogus opositsioonisaadikute küsimustele vastates, et tegijatel juhtub. «Parem, kui häid asju juhtuks rohkem kui halbu asju. Paraku tuleb silmitsi seista aeg-ajalt ka ebameeldivustega,» lausus ta.

Ansip meenutas, et Parts on ebasobiva sõnakasutuse eest vabandust palunud ning leedulased on öelnud, et sellega on asi lõpetatud. «Ma arvan, et me võiksime Eestis sees ka selle asja lõpetatuks lugeda,» lisas ta.

Paet, kes esmaspäeval vestles juhtumist Leedu välisministriga, ütles riigikogus samuti, et juhtum on saanud tänaseks joone alla. «Kõik osapooled on aktsepteerinud vabandusi ja selgitusi ja on väga selgelt öelnud, et nendes olulistes asjades, kus on vaja kokkuleppele jõuda, neid kokkuleppeid ka otsitakse ja et see intsident seda ei häiri,» märkis välisminister.

Tagasi üles