Kährikkoera kaelus jagab olulist teavet

Vilja Kohler
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu ülikooli teadlased püüdsid Ilmatsalus kinni kährikkoera, kes kannab nüüd raadiosaatjaga kaelust,
mille kaudu saavad teadlased andmeid nende loomade käikudest ja eluviisist.
Tartu ülikooli teadlased püüdsid Ilmatsalus kinni kährikkoera, kes kannab nüüd raadiosaatjaga kaelust, mille kaudu saavad teadlased andmeid nende loomade käikudest ja eluviisist. Foto: Harri Valdmann

Kährikkoerad teevad käreda külma ajal tavaliselt taliuinakut, kuid Ilmatsalus ärkas üks selle liigi esindaja millegipärast üles, puges teadlaste puuri ning jagab nüüd raadiosaatjaga kaeluse kaudu uurijatele teavet.

Tartu ülikooli doktorant Karmen Süld alustas koos teiste noorteadlastega kährikkoerte uurimist pea viis aastat tagasi Soomaal. Teadlased võtsid Tartu külje all Ilmatsalus elavad kährikkoerad vaatluse alla 2012. aasta varakevadel ja viimane kord pandi seal raadiosaatjaga kaelus selle liigi esindajale nädal tagasi.

«Kährikkoerte eluiga on erinev,» rääkis uurimistulemustest Karmen Süld, kes soovitab kõigil seda Eestis elavat karvast koerlast nimetada kährikkoeraks ja mitte kährikuks, mis on hoopis ühe seeneliigi eestikeelne nimetus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles