Päästjad aitasid lindude rünnaku alla sattunud kassi

Linnud

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Päästjad said eile õhtul väljakutse Mustamäele, kus linnud kiusasid kassi ning looma omanik ei suutnud oma lemmikut ise aidata.

Linnud ründasid kassi kella 21 paiku Ehitaja tee üheksakorruselise korterelamu katusel, teatas Põhja-Eesti päästekeskus. Päästjad ajasid linnuparve laiali ja andsid kurnatud kassi omanikule üle.

Päästekeskuse pressiesindaja Peeter Randoja ütles Postimees.ee’le, et väljakutseid juhtudel, kus linnud loomi või teisi linde kiusavad, ei tule päästeametile just väga palju. Antud juhtumil mindi inimesele appi seetõttu, et kassiomanik ise poleks lemmikut katuselt kätte saanud.

Mis lindudega eile õhtul tegemist oli ja miks nad kassi ründasid, Randoja öelda ei osanud. Tegemist võis olla nende territooriumiga ja kuna praegu hauvad linnud järelkasvu, võivad nad agressiivsemalt käituda.

Randoja kinnitas, et päästeamet läheb ikka appi juhul, kui linnud-loomad kellelegi liiga teevad ning inimesed ise olukorra lahendamisega toime ei tule. Viimastel päevadel on päästeametnikel tulnud aidata ka pesast välja kukkunud linnupoegi.

Tagasi üles
Back