Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Põhja-Koreast lõunasse põgenenute seas on kõigest iga neljas mees – ülejäänud on naised, kes pärast kohanemistreeninguid Lõuna-Koreas seisavad silmitsi üksindusega võõras keskkonnas. Just neile ja üksikutele Lõuna-Korea meestele mõeldes on loodud abieluagentuure.
Lõuna-Korea naised suhtuvad põhjanaabritega abiellumisse skeptilisemalt. Bien-Alleri nimelise agentuuri korraldatud küsitluse andmetel suhtub põhjakorealastega abiellumisse pigem positiivselt 69 protsenti Lõuna-Korea meestest, ent 84 protsenti naistest on negatiivsema suhtumisega.