Juske: Tallinna linnajuhid hüvitagu linna raha eest tehtud valimiskulutused

Rivo Veski
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pildi keskel Jaak Juske. Vasakult Vadim Belobrovtsev, paremal Anto Liivat.
Pildi keskel Jaak Juske. Vasakult Vadim Belobrovtsev, paremal Anto Liivat. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Tallinna linnavolikogu ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Jaak Juske esitas Tallinna linnavalitsusele arupärimise, milles küsib linnajuhtidelt, millal hüvitatakse linna raha eest tehtud valimiskulutused.

Kuna Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni hinnangu kohaselt on end linna raha eest valimiste eel reklaaminud Tallinna linna keskerakondlastest juhid käitunud ebaeetiliselt, soovib sotsiaaldemokraat Jaak Juske linnapea Edgar Savisaarele esitatud arupärimises teada, millal linnapea koos linna raha kuritarvitanud ametnikega tekitatud kahju hüvitab ja ametist lahkub.

Juske sõnul toetasid korruptsioonivastase erikomisjoni otsust ka selle keskerakondlastest liikmed. «Nii on selge, et nii Tallinna linnapea kui ka end linna raha eest valimiste eel ülistanud ametnikud peavad linnale tehtud kahju hüvitama ja ametist lahkuma. Ühes Euroopa Liidu liikmesriigi pealinnas peaks see korruptsioonikahtlusega käitumise puhul olema iseenesestmõistetav,» rõhutas Juske.

Linnapeal on aega arupärimisele vastamiseks kaks nädalat.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon andis 23. jaanuaril 2014. üksmeelselt kõigi erakondade esindajate osavõtul hinnangu, et kohalike valimiste eel end linna raha eest reklaaminud poliitikud käitusid ebaeetiliselt. Komisjon analüüsis kolme juhtumit Tallinnas ja üht Tartus, mille puhul oli kahtlus, et tegemist oli avaliku raha eest tehtud valimisreklaamiga.

Tartus oli uurimise all triatloni reklaam, Tallinnas aga kampaania «Tallinn liigub» ning Hiiu staadioni ja Põhja-Tallinna ehitusplaane tutvustavad plakatid, mis eksponeerisid ka valimistel kandideerinud linnajuhte. 

Komisjoni hinnangul võis poliitikute selline väärkäitumine riivata ühiskonnaliikmete õiglustunnet.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles