Lindakivi senise direktori Katrin Siska vahetab välja Marko Lõhmus

Katrin Siska.

FOTO: Jelena Rudi

Tallinna linnavalitsus otsustas tänasel istungil kinnitada parteitu Marko Lõhmuse Lindakivi kultuurikeskuse direktori ametikohale ajutiselt äraoleva keskerakondlase Katrin Siska asendamise ajaks.

Lindakivi kultuurikeskuse direktor Katrin Siska viibib lapsehoolduspuhkusel. Lindakivi kultuurikeskuse direktori ametikoha täitmiseks kuulutas Lasnamäe linnaosa valitsus välja avaliku otsingu. Tähtajaks laekus viis taotlust.

Linnaosa vanema käskkirjaga moodustatud valikukomisjon hindas kandidaatide vastavust esitatud nõuetele ja tunnistas sobivaks kandidaadiks kultuurikeskuse Lindakivi direktori ametikohale Marko Lõhmuse.

Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe sõnul on kultuurikeskus Lindakivi kujunenud aastate jooksul lasnamäelaste kultuuritempliks.

«Uue direktori ees on mitmeid väljakutseid, sealhulgas klubi - ja seltsitegevuse arendamine, kontsertide ja kultuuriürituste korraldamine. Marko Lõhmusel on palju kogemust ja selget pikaajalist visiooni ning strateegilist nägemust kultuurikeskuse arengust,» selgitas Riibe.

Marko Lõhmus lõpetas 1992. aastal Tallinna Konservatooriumi koolimuusika erialal ja õpib Eesti muusika- ja teatriakadeemias magistriõppes kultuurikorraldust.

Marko Lõhmus on töötanud erinevatel ametikohtadel kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnas. Ta on olnud aastatel 2010 kuni 2013 Tallinna Filharmoonia direktor, Eesti Kontserdi direktori kohusetäitja aastatel 2006 kuni 2009, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õppetooli juhataja aastatel 2004-2006.

Tagasi üles