Presidendipaar sõidab visiidile Jaapanisse

Merike Teder
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Presidendipaar
Presidendipaar Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lendavad täna visiidile Jaapanisse.

Pikalt ettevalmistatud Eesti riigipea visiidi peamisteks eesmärkideks on tipptaseme julgeoleku- ja majanduspoliitilised arutelud ning kahe riigi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, kübervaldkonna suhete edendamine ja ärikontaktide tihendamine, teatas presidendi kantselei.

President Ilves ja Evelin Ilves kohtuvad keiser Akihito ja keisrinna Michiko´ga.

Eesti riigipea kohtumine Jaapani peaminister Shinzō Abe’ga keskendub julgeolekupoliitikale ning piirkondlikele suhetele Aasias ja Euroopas, NB8 tegevusele, mille eesistuja on praegu Eesti, meie riikide IT- ja küberkoostööle ning majandussuhetele, energiaprobleemidele.

President Ilves kohtub Jaapanis ka parlamendi ülemkoja spiiker Masaaki Yamazaki, infotehnoloogiapoliitika eest vastutava ministri Ichita Yamamoto ning väliskaubanduse organisatsiooni (JETRO) esimehe hr Hiroyuki Ishige´ga.

President Ilves peab loengu mainekas Waseda Ülikoolis, rääkides  Eesti ja Jaapani ühistest huvidest ja väärtustest nii IT vallas kui ka geopoliitikas. Ta esineb Tokio pressiklubis (Japan National Press Club, JNPC), kohtub innovatiivsete ettevõtjatega majandusassotsiatsioonis JANE, kus räägib Eesti digiühiskonna edust ning külastab Microsofti Jaapani peakorterit, kus toimub Eesti ja Jaapani idufirmade tutvumiskohtumine.

Eesti riigipead saatvasse delegatsiooni kuuluvad kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka. Samuti on delegatsioonis riigikogu kolm liiget: Eesti-Jaapani parlamendirühma esimees Imre Sooäär ja aseesimees Sven Sester ning Vladimir Velman.

Äridelegatsiooni kuuluvad Kristi Tiivas ja Krista Mihkelsaar (EAS), Aleksander Reitsakas (Aktors OÜ), David O`Brock (Molycorp Silmet AS), Dan Bogdanov (Cybernetica AS), Indrek Kaing (Reklaamilahenduse OÜ), Tea Varrak ja Innar Liiv (Tallinna Tehnikaülikool), Siim Kabrits (Berry Group OÜ), Sonny Aswani (Tolaram Group), Eva Maran (Pravi Investeeringud OÜ), Tõnu Hein (Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus), Priit Rohumaa (Viru Keemia Grupp AS), Martin Talvari (Startup Sauna), Reimo Hammerberg (Barto Tours OÜ), Raul Allikivi (Estasia OÜ) ning EAS-i esindaja Jaapanis Kosaku Yamaguchi.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea 8. märtsil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles