Algab registreerimine seitsmendale Teeme Ära talgupäevale

Pajusi külamaja talgud 2012. aastal

FOTO: Pajusi külaselts

Täna algab seitsmes talgukevad: Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub kõiki inimesi, kogukondi, ühendusi, asutusi ja ettevõtteid üle Eesti korraldama mai esimesel laupäeval, 3. mail ühiselt talguid.

Tänasest on talgute registreerimiseks avatud ka uuenenud talguveeb.

Kuna sel aastal soovib Teeme Ära talgupäeva meeskond innustada talgutel osalema senisest rohkem noori, kuulutatakse talgukevad täna Tallinnas avatuks koos Polygoni teatrikooli kasvandikega. Koos aktiivsete teatrinoortega antakse talgukorras ühiselt lihvi nende teatrisaalile, seejärel kõneldakse talgupäeva ettevalmistustest ja tänavustest rõhuasetustest.

Selgi aastal saab iga inimene ja iga kogukond ise otsustada, millised tööd ja tegemised 3. mai talgupäeval ühiselt ette võetakse.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et talgupäeva väärtus seisneb väga lihtsates, ent eluliselt olulistes asjades – talgupäev annab inimestele võimaluse väljendada oma head tahet, hoolivust ja koostöösoovi.

«Talgutelt leiame elu ja rõõmu, õnnetunde, õlatunde ja turvatunde – hea tunde koos tegutsemisest. Selles peitubki talgupäeva võlu!» lausus Tüür. «Talgupäev annab inimestele usku, et ka mina saan midagi muuta. Just see veendumus koos oskusega ümbritsevat probleemi märgata ning lahendamiseks käed külge panna on tänases killustuvas maailmas suur väärtus, mis paljudes riikides paraku juba kaduma läinud. Seepärast ongi talgud märkamatult ka Eesti ekspordiartikliks kujunenud.»

Sel korral kutsutakse üles korraldama kõikjal Eestis talguid terviseradade ja spordirajatiste heaks. Tänavu on ka Soome lahe aasta, mis toob senisest rohkem tähelepanu ning talgutegemisi mere äärde, saartele ja sadamatesse.

Nagu juba kahel varasemal aastal, saavad talgujuhid, kes on registreerinud oma talgud Teeme Ära kodulehel, talgute stardipaketi. Koostööpartnerite abiga kokku pandud ja talgukorras komplekteeritud stardipakett sisaldab praktilisi abivahendeid ja soovitusi talgupäeva korraldamiseks. Muuhulgas on paketis esmaabitarbed, mõned töökindad, buff talgujuhile, talguliste lauamäng «Talguhundi seiklused ümber Eesti», ajalehe Talguline tänavune number, natuke teed ja šokolaadi, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, talgukuulutused, Talguhundi kleepsud, kriisijuhend ning talgunõuandeid.

Talguid saab kirja panna 12. märtsist ning talgutele registreeruda 14. aprillist – selleks ajaks on talguveebis juba piisav hulk talguid, mille vahelt valida.

Mulluse korraldati üle Eesti 1522 talgut, millest võttis osa 40 098 talgulist.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik.

Tagasi üles