Riigikaitseõpetust saavate õpilaste arv kahekordistub

Oliver Kund
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õppused Potsepa karjääris.
Õppused Potsepa karjääris. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kaitseministeeriumi uue riigikaitseõpetuse tegevusprogrammi eesmärk on viia riigikaitseõpetus valikainena kõikidesse koolidesse ja kahekordistada nelja aastaga riigikaitseõpetust õppivate õpilaste arvu.

Aastateks 2014 kuni 2018 loodud tegevusprogramm suurendab oluliselt riigi toetust riigikaitseõpetust läbi viivatele koolidele.

Muu hulgas hakkavad koolid saama senisest suuremat rahalist toetust, et korraldada riigikaitseõpetuseks vajalikke õppelaagreid ja ekskursioone. Samuti aitab kaitseministeerium koolidel soetada riigikaitseõpetuse tundideks vajalikke õppevahendeid.

Tänavu eraldab kaitseministeerium koolidele riigikaitseõpetuse õppelaagrite ja –ekskursioonide korraldamiseks ning õppevahendite soetamiseks 354 000 eurot.

Tänavu õpib riigikaitseõpetust valikainena üle 4000 gümnaasiumiosa õpilase 146 üldhariduskoolist ja kutsekoolist.

Kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul on plaani eesmärk see, et kõigil noortel oleks võimalus osaleda riigikaitseõppes. «Mida rohkem noori riigikaitseõpetust õpib, seda teadlikum ja suurema kaitsetahtega põlvkond meile järgneb ja seda paremini on riik kaitstud.»

Reinsalu sõnul on riigi eesmärk viia aastaks 2018 riigikaitseõpetus valikainena kõikidesse koolidesse.

«Selleks suurendame oluliselt toetust koolidele, aidates neil soetada õppevahendeid, et õpetajad saaksid kasutada riigikaitsetundides kaasahaaravaid õpimeetodeid, ning toetame ka õpetajaid.»

Uue tegevusprogrammiga luuakse kõigile riigikaitseõpetajatele suuremad võimalused enesetäiendamiseks ning silmapaistvaid õpetajaid tunnustatakse võimalusega külastada NATO ja Euroopa Liidu asutusi.

Kaitseministeerium toetab koole ka riigikaitseõpetuse õpikutega, mille uus versioon ilmus 2012. aasta detsembris.

Ühtlasi jätkab kaitseministeerium igasügisese riigikaitseõpetajate täiendseminari korraldamist ja koostöös Tallina Ülikooliga riigikaitseõpetajate kursuste läbiviimist.

Käimasoleval õppeaastal õpib riigikaitseõpetust valikainena üle 4000 gümnaasiumiosa õpilase 146 üldhariduskoolist ja kutsekoolist.

Tagasi üles