Videoloeng: milleks eestlastele kunstiajalugu?

Juhan Maiste

FOTO: Erakogu

Tartu ülikooli kunstiajaloo professor Juhan Maiste peab teisipäeval rahvusteaduste loengusarja raames loengu «Milleks eestlastele kunstiajalugu?», Postimees teeb loengust otseülekande.

Loeng toimub teisipäeval kell 16 Tartus Philosophicumi ringauditooriumis.

Maiste arutleb oma loengus, kas kunstiajalugu on asjade ja faktide ajalugu, mis korjab pelgalt kokku mineviku märke, või peitub temas Lääne kultuurilise ühiskeele salakood? Ta püstitab küsimuse, kas siinne maa on selles mängus olnud vaid kaasalonkija või võrdväärne partner?

Maiste käsitleb loengus kunsti ja kunstiajaloo suuri sõlmküsimusi alates uue mõtteviisi algusest Kreekas, teaduseks kujunemisest valgustussajandil ja selle pinnalt rahvuslike kunstiajalugude tekkimisest. Loengu keskpunktis on pildi ja sõna kui kahe erineva meedia kultuuriline ja ajalooline roll Euroopa ühiskultuuri kujunemisel renessansist valgustusajastuni, Herderist Goetheni, Balti ja Eesti ärkamisajani.

Juhan Maiste on Tartu ülikooli kunstiajaloo professor alates 2007. aastast. Tema varasem teadus- ja pedagoogikaalane tegevus seostub kunstiakadeemia kunstiteaduse instituudi  ja tema poolt asutatud muinsuskaitse- ja restaureerimisteaduskonnaga. Professor Maiste teadusliku tegevuse keskmes on klassika ja selle retseptsiooni probleemid renessansist valgustusajastuni ning ülikooli maastik ja mõisaarhitektuur, millele  lisanduvad käsitlused kunstikultuuri vallas ja ilukirjanduslik looming.  Ta on pälvinud  Kristjan Raua ja Balti assamblee teaduspreemia ning teda on tunnustatud ka Valgetähe teenetemärgiga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles