R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Homsest hakkab üle Eesti kehtima tuleohtlik aeg

Andres Einmann
, postimees.ee päevatoimetaja
Facebook
Comments
Kulupõleng Haaberstis
Kulupõleng Haaberstis Foto: Martin Ilustrumm

Päästeameti peadirektor määras oma käskkirjaga tuleohtliku aja alguseks kogu Eesti territooriumil 4. aprilli, mis tähendab seda, et alates homsest võib looduses teha tuld ainult selleks ettenähtud kohtades.

Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, nende asukohad leiab riigimetsa majandamise keskuse kodulehelt, teatas päästeamet.

Avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside asukohti võib uurida kohalikust omavalitsusest. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lahtist tuld ei tohi jätta kunagi järelevalveta, vaid tuleb lasta lõpuni põleda, kustutada veega või summutada näiteks liivaga. Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng. Tuletame meelde, et igasugune kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud.

Sel aastal on päästjad kustutanud juba 597 maastikutulekahju.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles