R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mikser: Euroopa peab parandama oma võimet kiiresti reageerida

Raul Sulbi
Facebook Twitter
Comments
Kaitseminister Sven Mikser.
Kaitseminister Sven Mikser. Foto: Toomas Huik

Täna Luxembourgis kohtunud Euroopa Liidu kaitseministrid arutasid Venemaa agressiooni Ukrainas ning selle pikaajalist mõju Euroopa julgeolekule. Eesti kaitseminister Sven Mikser rõhutas kohtumisel vajadust parandada nii Euroopa Liidu kui ka NATO võimet kiiresti reageerida.

«Euroopa Liidu kaitseministrid kinnitasid, et Euroopa peab Venemaa käitumise hukkamõitsmisel olema üksmeelne ja tugev. Ukraina kriis ei ole muutnud mitte üksnes Venemaa Föderatsiooniga vahetult piirnevate riikide, vaid kogu Euroopa julgeolekut,» ütles  Mikser. «Sellises olukorras peab Euroopa Liidu ja NATO tegevus olema hästi koordineeritud.»

Kaitseminister Mikser rõhutas oma  sõnavõtus, et nii Euroopa Liit kui ka NATO peavad parandama oma võimet kiiresti muutuvat julgeolekuolukorda analüüsida ja ohtudele ennetavalt reageerida. «Putini režiimile ei tohi jääda ekslikku  muljet, et kiiresti tegutsedes on kuidagi võimalik Euroopa kaarti pöördumatult muuta ja karistamatult pääseda,» lisas Mikser.

Euroopa Liidu kaitseministrite kohtumist juhtis Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Catherine Ashton. Ukraina arutelul osales ka NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen, kellega kaitseminister Sven Mikser eile Brüsselis NATO heidutusmeetmete tõhustamise arutamiseks ka eraldi kohtus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles