Skip to footer
Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Juhan Aarest võib saada Rahvaliidu esimehe kandidaat

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Juhan Aare.

Rahvaliidu maakonnaühendused on pakkunud üheks võimalikuks esimehe kandidaadiks omaaegse tuntud poliitiku Juhan Aare, kelle kandidatuurile avaldas esmaspäeval toetust ka partei Lääne-Viru maakonnaühenduse juhtkond.

Lääne-Viru maakonnaühenduse esimees Andrus Blok ütles BNS-ile, et kuigi erakonna esimehe kohale oli juhatuses kõne all teisigi kandidaate, otsustati 21. juunil toimuvale ühenduse konverentsile esinema kutsuda Juhan Aare, kelle kandidatuur on olnud jutuks ka teistes partei piirkondades.

Aare sai 1980. aastatel tuntuks Eesti Televisiooni saatejuhina ja pälvis üleriigiliselt suure populaarsuse 1987. aasta alguses, kui võitlus fosforiidikaevandamise vastu algatas Eestis rahvaliikumise ja Aarest sai üks selle juhte. Aastatel 1992-1999 kuulus Aare riigikogu seitsmendasse ja kaheksandasse koosseisu.

Rahvaliidu aseesimeesteks pakkus Lääne-Viru maakonnaühenduse juhatus erakonna õigustoimkonna juhti Lauri Vitsutit, ühenduse esimeest Andrus Bloki ja Jõgeva maakonnaühendust juhtivat Riina Kulli. Samuti oli Bloki sõnul arutlusel Viljar Jaamu kandidatuur.

Rahvaliidu esimehe kohusetäitja Arvo Sirendi ütles BNS-ile, et maakonnaühendused on teinud esimehe ja aseesimeeste kohale oma esialgsed ettepanekud, mille vaatab kolmapäeva õhtul läbi erakonna juhatus. Seejärel esitatakse kandidaadid aruteluks maakonnaühendustele, kelle konverentsid toimuvad juuni lõpus-juuli algul.

Sirendi sõnul on esimehe kohale olnud juttu kahest-kolmest inimesest, kelle nimesid ei soovinud ta enne juhatuse koosolekut siiski veel avaldada.

Esimehe ja aseesimeeste kandidaate saab üles seada ka 3. juulil Nõo spordikeskuses toimuval erakorralisel kongressil, kus valitakse Sirendi sõnul lisaks uutele juhtidele mõned liikmed volikokku ja teistesse organitesse, kust osa inimesi on pärast Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) ühinemise luhtumist lahkunud.

Pärast 23. mail peetud kongressi, kus lükati tagasi ettepanek SDE-ga ühineda, on Rahvaliidust välja astunud üle 230 liikme.

Kommentaarid
Tagasi üles