Kastmõrraga kalapüük keelatakse

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Värsked räimed
Värsked räimed Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Räime ülepüügi vältimiseks keelatakse keskkonnaminister Jaanus Tamkivi määrusega kalapüük kastmõrdadega kogu Läänemere rannikumeres alates 1. juulist kuni aasta lõpuni.

 Kastmõrraga püütakse rannapüügil välja 95–98 protsenti räimesaagist, ülejäänud 2–5 protsenti rannapüügi räimesaagist saadakse teiste mõrdade ja nakkevõrkudega.

Läänemere avaosas ning Soome lahes on rannapüügi räimekvoot sel aastal 1209 tonni ning tänase seisuga on sellest täitunud 83 protsenti.

Räimepüüki ei saa eraldi keelustada nii, et jätkuda võiks kastmõrdadega teiste kalade püük, sest kui kastmõrd jääb püügile, satub sinna ikkagi suurtes kogustes räime, selgitas keskkonnaministeerium. Räime ei ole kalavarude säästliku kasutamise seisukohalt otstarbekas püünisest tagasi vette heita, sest nii õrna kala tagasiheitmisel osa paratamatult hukkub.

Kastmõrraga püügikeeld Liivi lahel hakkas kehtima 7. juunist.

Kuna meie rannikumeres keelatakse püük üksnes kastmõrraga, siis saavad kalurid teiste mõrdadega muude kalade püüki jätkata. Ka jääb kaluritele võimalus püüda nakkevõrkudega sügisräime, mille hind on sügisel turul kõrge.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles