Korteriomaniku mõrvas süüdistavad mehed astusid kohtu ette

Harju maakohtus algas täna kohtuprotsess meeste üle, keda prokuratuur süüdistab korteriomaniku julmas mõrvas Tallinnas Kadriorus mullu sügisel.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas 57-aastasele Oskarile ja 64-aastasele Markile süüdistuse mõrvas. Samuti süüdistatakse Marki dokumendi võltsimises ja võltsdokumendi kasutamises ning koos 65-aastase Eduardiga kelmuse toimepanemises.

Süüdistuse kohaselt tungisid Oskar ja Mark mullu 15. novembril Tallinnas Köleri tänaval asuvas majas kallale 1944. aastal sündinud mehele, kellelt Oskar üüris korterit.

Oskar ja Mark peksid korteriomanikku käte, jalgade ja kõva esemega, tekitades talle pika aja jooksul kannatusi ja raskeid vigastusi, mille tagajärjel kannatanu suri. Järgmisel päeval matsid nad surnukeha Viimsi vallas Tammneeme piirkonnas asuvasse metsa, kust politseiametnikud selle 18. detsembril leidsid.

Uurimisandmeil oli Oskar jätnud korteriomanikule tasumata  üüri- ja kommunaalmaksed ning keeldus üürilepingu lõpetamisel oma asju korterist ära viimast.

Politsei pidas Oskari mõrvas kahtlustatavana kinni 19. novembril ja Marki 12. detsembril ning kohus võttis nad prokuröri taotlusel eeluurimise ajaks vahi alla. 

Lisaks mõrvale süüdistab prokuratuur Marki ka selles, et ta pettis koos Eduardiga 2012. aastal surnud naise pärijatelt välja korteri. Süüdistuse kohaselt esitasid Mark ja Eduard eelmise aasta mais notaribüroos võltsitud testamendi, mille põhjal naisterahvas olevat pärandanud Eduardile oma Paekaare tänaval asuva korteri ja notar alustaski testamendi alusel pärimismenetlust.

Samuti süüdistatakse Marki võltsitud dokumentide abil sotsiaaltoetuste taotlemises.

Tagasi üles