P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EELK peapiiskopiks kandideerib viis vaimulikku

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Tallinna piiskoplik toomkirik.
Tallinna piiskoplik toomkirik. Foto: Toomas Huik

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kõik 12 praostkonda on oma otsuse teinud ja peapiiskopi kohale kandideerib hetkeseisuga viis vaimulikku, EELK kirikukogu koguneb uue peapiiskopi valimiseks novembris ning on vähetõenäoline, et praeguseks üles seatud kandidaatidele veel mõni uus nimi lisandub.

Tallinna praostkonna abipraost Arho Tuhkru selgitas, et kirikuseadustiku järgi on võimalik ka kümnel kirikukogu liikmel esitada oma kandidaat, kuid võimalus, et seda ka kasutatakse, on üsna väike, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Kolm kandidaati viiest esindavad vaimulike nooremat ja kaks vanemat põlvkonda, noorema põlvkonna kandidaadid on veidi üle 40 aasta vanused.

Usuteaduse instituudi rektor ja Nõmme koguduse õpetaja Ove Sander on praostkondadelt saanud kõige suurema toetuse (toetavad Tallinna, Tartu, Viru, Võru ja Valga praostkonnad), Urmas Viilma on konsistooriumi kantsler ja Tallinna Toomkoguduse õpetaja (toetavad Ida-Harju ja Järva praostkonnad), Viljandi Jaani koguduse õpetaja ja Viljandi praostkonna praosti Marko Tiituse kandidatuur seati üles viljandlaste poolt.

Vaimulike vanemat põlvkonda esindavad lähenevatel peapiiskopi valimistel Tartu Pauluse koguduse õpetaja assessor praost Joel Luhamets (toetavad Pärnu ja Saarte praostkonnad) ning Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetaja assessor praost Tiit Salumäe (toetavad Lääne ja Lääne-Harju praostkonnad), mõlemad kandideerisid ka eelmisel peapiiskopi valimisel 2004. aastal ning mõlema võimalusi peapiiskopi saamiseks hinnati tookord kõrgeks, kirikukogu valis aga peapiiskopiks Andres Põderi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles