Hääletöö sobib hingamisraskuste leevendamiseks

Piret Lakson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laulmine.
Laulmine. Foto: SCANPIX

Teraapiline hääletöö on üks muusikateraapia vormidest, kus igasuguseid häälitsusi tehes õpitakse oma häält paremini kasutama, ütleb Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate osakonna muusika- ja hääleteraapia lektor Eve Lukk. Kõrvalt vaadates võib see tunduda kummaline, kuid osalejate kinnitusel on häälel tohutu vägi ning see mõjutab kogu keha.

Mida kujutab endast teraapiline hääletöö?

Tegemist on teraapiameetodiga inimese hääle ning vaimse ja füüsilise tervise edendamiseks ja tagamiseks. Teraapilise töö eesmärkideks on ehtsam ja rahuldustpakkuvam hääleline eneseväljendus ning kommunikatsiooni arendamine. See aitab luua enesega sügavamat kontakti, loobuda vanadest arusaamistest, parandada keskendumis- ja kuulamisoskust, tugevdada eneseusku ja -kindlust. Samuti võimaldab see saavutada häälelist heaolu ja tervist, kuid teeb head inimese üldisele heaolule. Terapeutiline turvaline ja mänguline keskkond on selleks suurepärane võimalus. Spetsiifilised eesmärgid sõltuvad aga kliendi vajadustest ja eesmärkidest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles