Ida-Viru omavalitsuste liidu esimees eirab teadlikult parkimistrahve

Veikko Luhalaid

FOTO: Vaivara vallavolikogu

Ida-Virumaa omavalitsuste liidu esimees Veikko Luhalaid ei tasu Jõhvi eraparklatest saadud trahve, sest tema ei pea liiklusmärgi alt läbisõitmist tema ja parkla omaniku vaheliseks sõlmitud lepinguks.

«Ma isegi ei vaidlusta selle lepingu sõlmimist sellistes parklates, kus on kohapeal inimene või mis on näiteks tõkkepuuga piiratud, kust antakse mulle sisenemisel mingi kinnitus. Aga seal, kus on ainult ala ja märk, ma ei tunne, et meil oleks leping, ja sellest tulenevalt ei ole ka trahvimine õigustatud,» selgitas ta oma põhimõtteid, kirjutab Põhjarannik.

2010. aastal arutas kohus tsiviilasja, mille kohaselt parkis isik sõiduauto Tallinnas asuvasse parklasse, kuid jättis parkimise eest maksmata. Võlaõigusseadus sätestab, et leping sõlmitakse pakkumuse esitamise ja sellele nõustumuse andmisega, samuti muul viisil vastastikuste tahteavalduste vahetamise teel, kui on piisavalt selge, et lepingupooled on saavutanud kokkuleppe. Seega on parkimislepingu sõlmimiseks vaja nii parkla omaniku pakkumust kui ka parkija nõustumust.

Toonast otsust kommenteerisid mitmed tippadvokaadid, kes samuti leidsid, et pelk teavitustahvel ei ole piisav, et teha sõidukiomanikule siduv pakkumus parkimisteenuse lepingu sõlmimiseks. Küll rõhutati, et tähele tuleb panna, et riigikohtu otsus puudutas juhtumit, kus parkimisplatsil ei olnud tõkkepuud ega parkimismasinat.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles