Rahvaliidu kongress valis uued aseesimehed

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Rahvaliidu kongress valis täna Nõos erakorralisel kongressil erakonna uued aseesimehed.

Valituks osutusid Lääne-Viru maakonnaühenduse esimees Andrus Blok, riigikogu liige Ester Tuiksoo, Jõgeva maakonnaühenduse juht Riina Kulli, ettevõtja Viljar Jaamu ning riigikogu liige Mai Treial, kes kogusid vastavalt 255, 254, 232, 227 ja 226 häält.

Eelnevalt oli kongress valinud 295 poolthäälega Rahvaliidu uueks juhiks tuntud poliitiku ja endise ajakirjaniku Juhan Aare. Tema vastaskandidaat Ingvar Tšižikov kogus 11 häält. Algselt samuti erakonna juhi kandidaadina üle seatud Uno Silberg taandas oma kandidatuuri, soovitades erakonnakaaslastel hääletada Aare poolt.

Rahvaliidu kongressil valitakse lisaks esimehele ja aseesimeestele mõned liikmed volikokku ja teistesse organitesse, kust osa inimesi on SDE-ga ühinemise luhtumise järel lahkunud.

Pärast 23. mail peetud kongressi, kus lükati tagasi ettepanek SDE-ga ühineda, on Rahvaliidust välja astunud üle 240 liikme. Nende seas on Rahvaliidust lahkunud erakonna eelmine esimees Karel Rüütli ning aseesimehed Ene Tomberg, Kajar Lember ja Anto Liivat, kes kõik kuuluvad praegu juba SDE-sse.

Tagasi üles