Riigikogu erakorraline istung toimub augusti alguses

Зал заседаний Рийгикогу.

FOTO: Mihkel Maripuu

Riigikogu asub teisel ja kolmandal augustil parandama presidendi laualt eelmisel nädalal paralamenti tagasi saadetud monopolide ohjeldamise seadust.


Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru sõnas, et istung toimub teisel ja kolmandal augustil. «See aeg sobis kõigile osapooltele kõige rohkem. Ka rohelised on öelnud, et nad on nõus tulema ja probleeme ei tohiks tekkida,» märkis Aru.

Sel nädalal korjatakse avaldusele erakorralise istungjärgi korraldamiseks allkirjad ning peagi antakse see ka riigikogu juhatusele üle.

Aru lisas, et praegu tuleb põhitähelepanu pöörata sellele, et läbi arutada vajalikud muudatused. «Majanduskomisjon on koos majandusministeeriumi ja konkurentsiametiga kõvasti tööle hakanud ja see on kõige tähtsam.»

President Toomas Hendrik Ilves jättis eelmisel nädalal välja kuulutamata riigikogus 17. juunil 2010 vastu võetud «Monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seaduse», sest seadus läheb vastuollu põhiseadusega ega taga tarbijate kaitset põhiseaduses nõutud määral.

Tagasi üles