Viljandimaa kirikud pakuvad inimestele kuumavarju

Halliste kirik.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Halliste Püha Anna ja Karksi Peetri kirik pakuvad inimestele, kes järgmise nädala alguses algavat kuumalainet pelgavad, olemis- ja ööbimisvõimalust jahedas kirikuruumis.

«Paljudel inimestel on kodus sama kuum kui õues. Mul tekkis selline mõte, et kuulutaks enda teenitavad Halliste ja Karksi kiriku alates järgmisest esmaspäevast kuumakartjatele avatuks. Et inimestel oleks võimalik jahedas ruumis ka ööbida. Mulle tundub, et on elementaarne kui kirik ka sellise probleemi puhul hädalistele võimaluse annab,» rääkis EELK Karksi Peetri koguduse õpetaja ja Halliste Püha Anna koguduse hooldajaõpetaja Kalle Gaston Postimees.ee’le.

Mõlemad kirikud on selleks otstarbeks avatud alates esmaspäevast, 12. juuni keskpäevast kuni kuumalaine lõpuni. Soovijatel tuleks kaasa võtta ööbimiseks vajalik – madrats, tekk või magamiskott ning toidupoolis.

Kirikutes on võimalik söögi ja joogi tarbeks vett keeta. Karksis on kasutada välikäimla, Hallistes on vastav ruum kiriku keldrikorrusel.

Kui tulijate seas on muusikainimesi, siis võib kaasa võtta oma instrumendi, kuna hommikust hilisõhtuni on võimalik kirikus musitseerida.

«Uskupööramist ja «ajupesu» ei toimu,» rahustas Gaston.

Tagasi üles