KAVi president tänas kaitseminister Sven Mikserit Eesti panuse eest

Kaitseministri kohtumine Kesk-Aafrika Vabariigi presidendiga.

FOTO: Kaitseministeerium

Kesk-Aafrika Vabariigi (KAV) president Catherine Samba-Panza tänas täna kohtumisel Banguis Eesti kaitseminister Sven Mikseriga Eestit kiire panustamise eest Kesk-Aafrika Vabariigi julgeolekuolukorra stabiliseerimisse.
President Samba-Panza sõnul on julgeolekuolukord Kesk-Aafrika Vabariigis jätkuvalt murettekitav ja habras ning võib kiiresti muutuda, teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja.
 
President Samba-Panza andis oma residentsis Kesk-Aafrika Vabariigi pealinnas Banguis Eesti kaitseminister Sven Mikserile ja Eesti delegatsioonile ülevaate julgeolekuolukorrast Kesk-Aafrikas, rahu- ja rahvuslikust leppimisprotsessist Kesk-Aafrika Vabariigis.
 
President Samba-Panza sõnul võtsid Eesti jalaväerühma vastutusalal elavad aafriklased Eesti sõdurid väga hästi vastu, sest Eesti sõdurid on väga professionaalsed, rahulikud ja alati keskendunud tulemuse saavutamisele. Euroopa Liidu sõjalisel missioonil osaleva Eesti jalaväerühm teenistuse astumine KAV pealinnas Banguis andis Prantsusmaa sõjalise missioonil Sangris osalevatele üksustele võimaluse liikuda pealinnast väljapoole.
 
«Selleks, et Aafrika rahvad ja riigid saaksid oma arengupotentsiaali realiseerida, on turvalisuse ja rahu tagamine võtmetähtsusega,» ütles Eesti kaitseminister Sven Mikser. «Ükski riik ei saa öelda, et on panustamiseks liiga väike või kriisipiirkond on geograafiliselt kaugel või et turvaline julgeolekukeskkond ei ole tähtis. Rahu ja turvalisus on moodsas maailmas piiriülene ning mõjutab meid kõiki.»   
 
Euroopa Liidu sõjaline missioon Kesk-Aafrika Vabariigis on kavandatud kestma kuni selle aasta lõpuni. Eesti jalaväerühma missioon Kesk-Aafrika Vabariigis kestab augustikuu lõpuni. Euroopa Liidu missiooni lõppemise järel soovib Kesk-Aafrika Vabariik selle ülesannete üle andmist ÜRO juhitavale operatsioonile.
 
Kaitseminister kohtus täna ka Euroopa Liidu sõjalise missiooni ülema brigaadikindral Therry Lioni ja Prantsusmaa suursaadikuga Kesk-Aafrika Vabariigis.
Tagasi üles