Grilli veist

Britt Rosen
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Koos suverohelisega: veiseliha saab mahlasem, kui grillida see suure tükina ja siis viilutada.
Koos suverohelisega: veiseliha saab mahlasem, kui grillida see suure tükina ja siis viilutada. Foto: Liivimaa Lihaveis

Kui juba klaasike bordood proovida võetud, tasub ka veiseliha grillile panna. Liivimaa Lihaveise esindaja Katrin Noorkõiv jagab omast kogemusest näpunäiteid, mida seejuures silmas pidada.

Kõige olulisem, et ostaksite kvaliteetset liha. Tuttavalt lihunikult, lihapoest või ka turult. «Selle veise liha, kes on kasvanud rohumaal,» rõhutab Kat­rin Noorkõiv, lisades, et näiteks Eesti lihaveis kasvab ühtedel maailma rikkalikumatel rohumaadel ja seda on tunda ka liha maitses. Tema soovitab veiseliha otsida Tartus, Narvas ja Pärnus tootjateühistult Taluturg ja Tallinnas Nõmme turult, supermarketi kaubast soovitab ta eelistada välisfileed.

Pehmuse mõttes on alati kindla peale minek välisfilee ja antrekoot, millest on lõigatud umbes 3-sentimeetri paksused steigid. Väiksem ja õhem steik kipub eriti söegrillil ära kõrbema. Veel parem aga, kui grillite nii välisfileed kui ka antrekooti hoopis terve tükina ja lõikate serveerimisel. Nii saab iga sööja valida, millist küpsusastet eelistab:  otsad on siis lihal küpsemad ja keskosa roosakam.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles