Mart Helme: Putini Venemaa on muutunud paariariigiks

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mart Helme.
Mart Helme. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ütles laupäeval Sinimägedes 1944. aasta kaitselahingutele peetud mälestusüritusel veteranidele kõnet pidades, et president Vladimir Putini juhitav Venemaa on muutunud paariariigiks ning see reaalsus on ohuks Eesti julgeolekule.

«Teame ajaloost, et ka varem on Venemaa olnud paariariik ja et just siis on ta olnud oma naabrite vastu kõige agressiivsem. Nii oli Stalini ajal, nii oli bolševike võimuletuleku järel revolutsiooniaegsel Venemaal, aga ka Peeter I ajal ja loomulikult Ivan Julma ajal. Kõigil neil kordadel on tulnud ka eesti rahval ennast Venemaa rünnakute vastu kaitsta. Peame olema selleks valmis vaimselt ja füüsiliselt ka praegu,» ütles Helme.

Konservatiivse Rahvaerakonna delegatsioon pani langenud kangelaste mälestuseks pärja. Mart Helme ütles pärja asetamise järel, et eesti rahval on vaja ka praegu Sinimägede ja Lembitu aegset vaimu.

Tagasi üles